English

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان:

مترو، تأمین اتوبوس و اجرای شبکه‌های حمل‌ونقلی در اولویت بودجه ۱۴۰۳

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بودجه ۱۴۰۳، مترو، تأمین اتوبوس و اجرای شبکه‌های حمل‌ونقلی در اولویت است.

مترو، تأمین اتوبوس و اجرای شبکه‌های حمل‌ونقلی در اولویت بودجه 1403

،محمد نورصالحی اظهار کرد: بودجه سال آینده شهرداری اصفهان در جلسات تلفیق نهایی شده است.

وی افزود: بودجه سال آینده شهرداری این کلان‌شهر بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است و با احتساب بودجه سازمان‌ها به رقم حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد که حوزه حمل‌ونقل سهم قابل توجهی از آن را به خود اختصاص داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: در بودجه سال آینده شهرداری همچون بودجه سال جاری، عمده ردیف‌ها مربوط به حوزه حمل‌ونقل برای موضوعاتی از جمله حلقه چهارم ترافیکی، بازگشایی بعضی از معابر و تأمین اتوبوس و بازسازی آن‌ها است.

نورصالحی با بیان اینکه خدمات شهری، محیط زیست، پسماند و موضوعات فرهنگی در ردیف بودجه سال آینده شهرداری قرار گرفته است، گفت: درصد بودجه شهرداری مرکزی، معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری مشخص شده است و فردا در جلسه شورا اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر اصفهان تمایلی به افزایش رقم بودجه سال آینده شهرداری نداشته است، اما افزایش قیمت‌ها و تورم موجب افزایش حدود ۵۰ درصدی بودجه سال آینده شهرداری نسبت به سال جاری شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مجموعه عوارض و بهای خدماتی که شهروندان باید پرداخت کنند، حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: اعداد و ارقام نشان می‌دهد که رشد قیمت‌ها بین ۴۰ تا ۴۵ درصد بوده، اما قیمت عوارض و بهای خدمات شهری کمتر از این مقدار است.

نورصالحی گفت: در بودجه سال آینده شهرداری سعی شده است تا اولویت‌های مترو ، تأمین اتوبوس و اجرای شبکه‌های حمل‌ونقلی برای شهر حفظ شود.

وی افزود: خط دو متروی اصفهان حدود ۲۰ پروژه فعال دارد، از این‌رو سعی شد تا بودجه سال آینده شهرداری به تمام این پروژه‌ها از جمله تکمیل فاز نخست این خط حدفاصل زینبیه تا طوقچی اختصاص پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه