موج
کدخبر : ۳۷۷۸۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377841

محمدی خبر داد:

رئیس جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: سیلاب و تگرک روزهای گذشته برپایه برآوردهای انجام شده نزدیک به ۴۸ میلیارد تومان به مزارع این بخش خسارت زد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، جواد محمدی اظهار کرد: بارندگی‌های شدید و بی‌سابقه همراه با بارش تگرگ در روزهای گذشته موجب جاری شدن سیلاب و وارد شدن خسارت‌های زیادی به مزارع شهر ابوزیدآباد و روستای محمدآباد بخش کویرات شد.

وی ادامه داد: در مجموع این خسارت ها به سطح یک‌هزار و ۲۱۰ هکتار از مزارع زیر پوشش ۳۰ حلقه چاه خسارت زد که عمده خسارت به مزارع زیر پوشش ۲۴ حلقه چاه در روستای محمدآباد و بقیه به مزارع زیر پوشش ۶ حلقه چاه در ابوزیدآباد بود.

 به گفته محمدی وقوع سیلاب و تگرگ به ۶۵۰ هکتار مزارع جو نزدیک به ۷۰ درصد خسارت، ۴۸۰ هکتار مزارع پسته حدود ۵۰ درصد خسارت و ۸۰ هکتار مزارع گندم نزدیک به ۴۰ درصد خسارت زد.

 رئیس جهاد کشاورزی آران و بیدگل با تاکید بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی از سوی کشاورزان اظهار داشت: ۸۰ درصد مزارع آسیب‌دیده در سیلاب و تگرگ اخیر بیمه محصولات کشاورزی نبودند که ضروری است کشاورزان و دامداران به این مهم توجه کنند تا در دریافت خسارت دچار مشکل نشوند.

به گزارش موج، ابوزیدآباد مرکز بخش کویرات از توابع آران و بیدگل در ۳۰ کیلومتری شمال شرق این شهرستان قرار دارد. شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان، سه هزار هکتار زمین باغی و ۱۱ هزار هکتار زمین زراعی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها