موج
کدخبر : ۳۷۶۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376589

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان خبر داد:

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان از کشف 100 هزار دستگاه ماینر قاچاق در گمرک اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید حسن قاضی عسگر در جمع اصحاب رسانه با اشاره به ضبط بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه ماینر در گمرک اصفهان اظهار کرد: مدیریت استان اصفهان به دنبال به کارگیری این دستگاه‌ها در شهرک‌های قانونی رمز ارز است.

وی با بیان اینکه بدنبال این هستیم که کدام استان ها برق اضافه دارد و از آن برق برای رمز ارز استفاده شود، گفت: یکی از طرح‌هایی که مدت‌ها به دنبال راه اندازی آن بوده‌ایم، ایجاد مزرعه و شهرک رمز ارز در اصفهان بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه فریدن از نظر آب و هوایی سردسیر بوده و طبیعت بسیار زیبایی دارد، به دنبال این بودیم که این منطقه را به منطقه‌ای دانش بنیان تبدیل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: با توجه به سردسیر بودن منطقه، مصرف انرژی طرح نیز کاهش می‌یابد، علاوه بر این بر اساس استعلامی که از اداره کل برق استان شد، سمیرم، کوهپایه و محمدآباد جرقویه دارای برق اضافه بوده و ظرفیت ایجاد این مزارع را دارند.

قاضی عسگر بیان داشت: در صورتیکه بتوانیم از انرژی بادی و خورشیدی استفاده کنیم و برای صنایع با ارزش افزوده بالا مثل رمز ارز استفاده شود، گام بلندی در جهت رونق اقتصادی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه مزرعه رمز ارز پرت گرما زیادی دارد ، گفت: پیشنهاد می شود این کار در کنار گلخانه ها احداث شود که از پرت گرما برای گرمای گلخانه ای استفاده شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: این تکنولوژی آلایندگی ندارد، کم آب بر است، مصرف انرژی آن با توجه به سردسیر بودن منطقه کم است و پتانسیل خوبی برای بهبود وضعیت معیشتی منطقه دارد.

سید حسن قاضی عسگر اظهار داشت: با ایجاد برخی صنایع با ارزش افزوده بالا همچون مزارع رمز ارز، آینده بهتری پیش رو خواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها