موج
کدخبر : ۳۵۴۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354134

حسن روحانی:

قطعه یک و ۲ آزادراه شرق اصفهان امروز پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹ بصورت ویدئو کنفرانس با دستور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رئیس جمهور با بیان اینکه پروژه های بزرگراه شرق اصفهان یکی از مهمترین طرح ها برای وقت و زندگی مردم است، اظهار کرد: اصفهان شهر بزرگی برای ما است و موضوع آلودگی آن برای ما اهمیت دارد و آزادراه شرق اصفهان یکی از پروژه های محیط زیستی است و سلامت افراد برای ما اهمیت دارد.

حسن روحانی ابراز امیدواری کرد: تمام پروژه های راه با همت وزارت راه و شهرسازی و شرکت های خصوصی به بهره برداری برسد و دولت هر چه در توان دارد برای تسریع آنها کمک خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در ارتباط طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: باتوجه به اهمیت دولت به زیرساخت‌ها حجم و نوع پروژه‌های عمرانی در سطح کشور به صورت گسترده فعال است و گام‌های موثری را برداشتیم؛ حجم آزادراه‌های کشور از ابتدای دولت یازدهم تا پایان دولت از 2 هزار و 100 کیلیومتر آزادراه به حدود 3 هزار و 200 کیلومتر می‌رسد.

محمد اسلامی گفت: قطعه مهم و اثرگذاری از طرح کریدور شمال به جنوب افتتاح خواهد شد که آزادراه اصفهان در اصلی‌ترین مسیر قرار دارد و کامیون‌ها برای سفر به سمت جنوب کشور تا بیش از یک و نیم ساعت باید در ترافیک می‌ماندند.

وی ادامه داد: افتتاح این آزادراه علاوه بر کوتاه شدن مسیر، مصرف سوخت و زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود؛ هرکجا عبور خودرو از 220 خودرو در روز عبور کند، باید باند دوم برای آن ایجاد شود که این اتفاق از ابتدای این دولت انجام شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: آزادراه کنارگذرشرق اصفهان یکی از کریدور‌های شمال به جنوب کشور است که کشور‌های شمالی را به آب‌های آزاد متصل می‌کند .

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: با بهره برداری از این طرح زمان سفر بین استان‌های شمالی و جنوبی به مدت ۸۰ دقیقه کاهش می‌یابد

مدیر کل راه و شهرسازی استان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه این آزادراه یکی از مسیر‌های ترانزیتی مهم کشور محسوب می‌شود افزود: این آزادراه با ۶ باند رفت و برگشت، از کیلومتر ۳۰ آزادراه اصفهان- نطنز - کاشان شروع و به طول ۹۳ کیلومتر به سمت شرق ادامه می‌یابد.با بیان اینکه این طرح بزرگ ملی از نظر اجرایی به ۳ قطعه مجرا تقسیم شده گفت: قطعات اول و دوم این طرح جمعاً به مساحت ۶۳ کیلومتر از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و با عبور از جاده اصفهان- اردستان تا جاده نایین-اصفهان ادامه می‌یابد.

علیرضا قاری‌قرآن گفت: برای احداث این آزاد راه یک میلیون متر مکعب خاکبرداری، هشت میلیون مترمکعب خاکریزی، ۱۶۵ هزار تن بتن ریزی و ۷۰۰ هزار تن آسفالت انجام شده است.

وی  با اشاره به کاهش ۳۵ کیلومتری مسیر اتصال شمال به جنوب استان اصفهان گفت: افتتاح این آزادراه مصرف سوخت را سالانه بیش از ۱۵ میلیون لیتر و سوانح و تلفات جاده‌ای را هم ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها