موج
کدخبر : ۳۵۳۴۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353461

رییس شورای اسلامی شهر اصغر آباد:

رییس شورای اسلامی شهر اصغر اظهارکرد: وجود گونه های فراوان اسب درخمینی شهراز ظرفیت بالای شهر خبر می دهد که شهراصغرآباد دارای 60 اسطبل اسب است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اسماعیل جاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از پتانسیل های بالای شهر اصغرآباد خبر داد و گفت: روستای اصغر آباد از ابتدا در تمامی صحنه ها حضور داشته اند و در دفاع مقدس در ازای هر 39 نفر یک شهید تقدیم اسلام کرده است و 7 خانواده دو شهیدی در این شهر از افتخارات شهر و شهرستان و کشور هستند.

وی با بیان این مطلب که اصغرآباد دارای باغات میوه شامل گلابی ، زردآلو ، گیلاس ، سیب و ... ( که خشکسالی های چند سال اخیر صدمات زیادی بر پیکره سرسبزی و طراوت آن وارد کرده است ) ادامه داد: این شهر با آب و هوایی معتدل و دل انگیز و دارای پارکی کوهستانی با قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری شهرستان و استان اصفهان همراه با چشم اندازی طبیعی و روح انگیز است.

 این مقام مسئول بیان کرد: شهراصغرآباد تولیدکننده بیش از 80% شیر شهرستان و صاحب کارگاه های چوب و زهوار و منبت است.

  جاری افزود: این شهر در بین مردمان خود جایگاه ویژه ای دارد و اکثریت مردم همدیگر را می شناسند. با در نظر گرفتن مساحت و جمعیت این شهر توانسته رشد اقتصادی، ورزشی و فرهنگی خوبی داشته باشد. همچنین مردم شهر های خمینی شهر و اصفهان در مناسبت هایی مثل سیزده به در، در اصغرآباد گشت و گذاری می کنند و باغ هایی در این شهر دارند.

وی از ظرفیت های دیگر اصغر آباد وجود شصت اسطبل اسب را برشمرد و ادامه داد:افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند جهت سرمایه گذاری آمادگی های لازم را داراست.

رئیس شورای شهراصغرآباد گفت: شهر اصغرآباد توسط صارم الدوله بنیان نهاده شد و به خاطر پسرش اصغر میرزا که تازه متولد شده بوده نام اصغرآباد را بر آن نهاد.

به گزارش موج؛ اصغر آباد در سال ۱۳۹۰ از روستا به شهر ارتقاء یافته و در سال ۱۳۹۱ شهرداری آن افتتاح شد. اصغرآباد در ۲۰ کیلومتری غرب شهر اصفهان واقع شده و با جمعیتی در حدود ۷۰۰۰ نفر و مساحتی حدود ۱۰۰۰ هکتار با شهرهای خمینی شهر، گلدشت، کوشک و کهریزسنگ همسایه است، این شهر دارای دو مسجد (جامع و حجت)، شش مدرسه، یک مرکز بهداشت، دو حمام عمومی زنانه و مردانه، حسینیه، مهدیه، زمین فوتبال، پارک جنگلی و مهدکودک می‌باشد.

اصغرآباد شهری است زیبا با طراحی شطرنجی شکل معابر و گذرها ، در فاصله 10 کیلومتری غرب شهر اصفهان و از توابع شهرستان خمینی شهر ، در بخش مرکزی دهستان ماربین علیا و در غرب شهرستان واقع شده که از سمت شمال به ارتفاعات غربی خمینی شهر ، از شرق به شهر کوشک ، از سمت جنوب به شهر کهریزسنگ و از سمت غرب به شهر گلدشت محدود شده است و مرز دو شهرستان خمینی شهر و نجف آباد از غرب این شهر می گذرد.

شورای شهر اصغراباد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها