موج
کدخبر : ۳۵۱۷۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351729

مدیر آبفا منطقه بن رود خبر داد:

مدیر آبفا منطقه بن رود از اجرای سیستم تله متری درتاسیسات آب روستاهای منطقه بن رود برای اولین بار در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احسان شفیعی گفت: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی سیستم تله متری در  تاسیسات آبرسانی 17 روستای منطقه بن رود از ابتدای سال جاری برای اولین بار در استان اصفهان  اجرا شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون7 باب مخزن   و 2 باب ایستگاه پمپاژ مجتمع های  روستایی (قورتان)  شامل 12 روستا و مجتمع روستایی (فارفان) با 5 روستا از سیستم تله متری در توزیع عادلانه آب بهره مند هستند.

این مقام مسئول جمعیت روستایی منطقه بن رود (ورزنه) را 17 هزار نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 6 هزار و 557 فقره انشعاب آب به مشترکین در روستا ها واگذار شده است این در حالیست که روستاهای این منطقه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند.

مدیر آبفا منطقه بن رود افزود: این منطقه دارای 48 کیلومتر خط انتقال آب و  155کیلومتر شبکه توزیع است که در سال جاری به دلیل فرسودگی قسمت هایی از شبکه توزیع بیش از یک کیلومتر از شبکه فرسوده آب در روستا ها اصلاح گردیده است.

شفیعی هدر رفت آب در روستاها را 20 درصد دانست و تصریح کرد: درصدد هستیم با اصلاح شبکه فرسوده توزیع آب واصلاح انشعابات فرسوده ونیز تعویض کنتورهای خراب هدر رفت آب را تا پایان سال به 15 درصد کاهش دهیم.

وی خاطرنشان ساخت: با هدف کاهش هدر رفت آب در محل ورودی آب هر روستا، فلومتر مغناطیسی نصب شده است، با این کار میزان ورودی و خروجی آب به روستاها به طور دقیق محاسبه می گردد و در نتیجه می توان هدر رفت دقیق آب را محاسبه نمود و از عوامل ایجاد آن جلوگیری کرد.

مدیر آبفا بن رود با اشاره به اجرای پروژه GIS در روستاها عنوان کرد: با اجرای این پروژه موقعیت مکانی و اطلاعات توصیفی 150 والو، 300 منهول فاضلاب و نیز خطوط انتقال و شبکه توزیع آب به دست آمده است که براساس این اطلاعات دقیق خدمات رسانی به مردم در روستاها بهتر و گسترده تر در بازه زمانی کوتاه تر انجام می گیرد.

شفیعی به مزیت های  اجرای سیستم تله متری و GIS در روستاها پرداخت و گفت: با اجرای این پروژه ها مدیریت دقیق تری بر توزیع آب بین مشترکین می شود و آب با فشار یکسان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که این امر نقش بسزایی در کاهش وقوع حوادث دارد، همچنین زمان رسیدگی به حوادث در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد.

سیستم تله متری (1)

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها