موج
کدخبر : ۳۴۸۵۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348587

مدیر آبفا فریدن خبر داد:

مدیر آبفا فریدن از بهره مندی 21 روستای فریدن از آب شرب سالم و پایدار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود مقدسی بیان کرد:در حال حاضر 21 روستا تحت پوشش آبفای فریدن، از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه از 28 روستا در این منطقه، 27 روستا تحت پوشش آبفا می باشد، گفت: هم اکنون جمعیت این منطقه 52 هزار و 680 نفر است، که از این رقم حدود 50 درصد آن را جمعیت روستایی تشکیل می دهد.

این مقام مسئول با اشاره به جمعیت قابل توجه روستاها در منطقه فریدن عنوان کرد: آب شرب روستاییان از طریق 38 فقره چاه تامین می گردد و این منابع از لحاظ کمی و کیفی مورد تایید مراکز ذیصلاح می باشند.

وی هم اکنون آبدهی این 38 حلقه چاه را 110 لیتر در ثانیه اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: در سال های گذشته آبدهی این منابع به بیش از 180 لیتر در ثانیه می رسید اما به دلیل خشکسالی های پیاپی آبدهی چاه ها کاهش یافته است و  به همین دلیل تجهیز و نوسازی چاه ها در دستور کار قرار دارد.

مقدسی افزود: برای تامین پایدار آب شرب روستاییان 30 مخزن با ظرفیت بیش از 6 هزار و 100 متر مکعب احداث و در مدار بهره برداری قرا گرفته است.

مدیر آبفا فریدن گفت: در حال حاضر 10 هزار مشترک آب در روستاها داریم و در سال های اخیر با تعویض کنتورهای فرسوده و اصلاح شیکه توزیع موفق به کاهش هدر رفت آب در روستاها شده ایم.

مسعود مقدسی هدر رفت آب را در برخی از روستاها بیش از متوسط استان اعلام  و تصریح کرد: در 6 ماهه اول سال جاری بیش از 8 کیلومتر از شبکه فرسوده آب در روستاها اصلاح شد، این در حالیست که در چهار سال اخیر با مشارکت دهیاران، حدود 60 کیلومتر از شبکه توزیع فرسوده در روستاها اصلاح و باز سازی گردید.

وی ادامه داد: در سال های اخیر بیش از 2 هزار انشعاب فرسوده آب در روستاها تعویض شد که این اقدامات منجر به کاهش قابل توجه هدرفت آب گردید.

مقدسی افزود: طول شبکه توزیع آب روستاها حدود 250 کیلومتر است که از ابتدای سال جاری تا کنون با پیمایش  بیش از 100 کیلومتر از این شبکه ها، قسمت های اولویت دار که نیاز به اصلاح و بازسازی دارند تعیین گردیده است.

مدیرز آبفا فریدن با اشاره به مجتمع های روستایی در منطقه فریدن اظهار داشت: در حال حاضر این منطقه دارای 5 مجتمع روستایی می باشد اما هدف نهایی تشکیل یک مجتمع 28 روستایی است که بتوان از این طریق خدمات بهتر وبیشتری به روستاییان ارائه کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها