موج
کدخبر : ۳۴۲۶۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342643

دفتر نمایندگی مرکز فابا در استان اصفهان با حضور مدیر عامل مرکز فابا و کارشناسان صنعت بانکداری و فعالان استارت آپی در هتل آسمان در اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مدیرعامل مرکز فابا در آئین افتتاح نمایندگی اصفهان گفت: مرکز فابا از سال ۱۳۸۶ با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و شورای مدیران عامل بانک‌ها تاسیس شد.

محمدمراد بیات اظهار داشت: طی 13 سال گذشته این مرکز منشاء خدمات گسترده ای در حوزه فناوری های نوین مالی بوده است واکنون قصد داریم این خدمات را بصورت حرفه ای و تخصصی درسطح استان اصفهان و استان های همجوار گسترش دهیم.

وی با اشاره باینکه  در سال 85 شورای راهبری بانکداری الکترونیک در نظام بانکی کشور شکل گرفت، افزود: بانک ها  در برنامه چهارم توسعه بانک‌ها ملزم به اجرای بانکداری الکترونیک شدند و هیئت دولت پیاده‌سازی الزامات برنامه چهارم توسعه را برای بانک‌ها تصویب کرد.

این مقام مسئول بیان کرد: به دلیل خلأهایی که برای انجام این کار در سیستم بانکی کشور وجود داشت شورای راهبری الکترونیک تشکیل شد که این شورا با تشکیل جلسات در هر ماه برای تسریع در روند بانکداری الکترونیک پیشنهادی ارائه و در صورت تصویب به بانک‌ها ابلاغ می کرد.

بیات ادامه داد: به منظور انتقال دانش فنی و آموزش‌های تخصصی در این حوزه مرکز فرهنگ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک شبکه بانکی کشور (فابا) تاسیس شد.

وی گفت: در مرکز فاوا ما به دنبال انتقال تکنولوژی بودیم نه به دنبال انتقال دانش تکنولوژی، در صورتیکه انتقال دانش فناوری‌های جدید مورد غفلت واقع شده است.

مدیرعامل مرکز فابا با اشاره باینکه در مرکز فابا زیر ساخت فرهنگی توسعه یافتگی فراهم می‌شود، خاطر نشان کرد: اگر اقدامات فابا نباشد در نظام بانکی چیزی شکل نخواهد گرفت.

بیات با اشاره به افتتاح دفتر نمایندگی مرکز فابا در اصفهان گفت: این دفتر تلاش می‌کند خلا وجود مرکزی برای ارائه آموزش‌های تخصصی حوزه بانکداری و پرداخت و شبکه‌سازی استارتاپ‌ها را در اصفهان و استان‌های همجوار کرمان، یزد، چهارمحال و بخایاری و کهگیلویه و بویراحمد پر کند.

به هگزارش موج؛ شرکت بازرگانی آیریک تجارت نصف جهان در سال 1394 با هدف ورود به عرصه تجارت الکترونیک و ماشین های اداری و نیز توسعه فناوری های نوین بانکی، تاسیس و در سال 1395 با توجه به توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ها و موسسات اعتباری، این شرکت با رویکردی جدید جهت توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور قدم به عرصه خدمات بانکداری الکترونیک نهاد و فعالیت خود را در زمینه واگذاری دستگاههای خودپرداز با برند NCR و HYOSUNG متصل به سوییچ (موسسه اعتباری کوثر ) ادامه داده و توانسته با همکاری شرکت های تولید کننده دستگاه های خودپرداز و عقد قرارداد با بانکها (موسسه اعتباری کوثر)  و موسسات اعتباری در بخش بانکداری الکترونیک حضور یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها