موج
کدخبر : ۳۳۸۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338846

سرپرست انتظامی شهرستان کاشان خبر داد:

سرپرست انتظامی شهرستان کاشان گفت: 47 درصد مصدومان تصادفات درون‌شهری در کاشان موتورسیکلت سواران هستند.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ غلامرضا باهنر با اشاره به اینکه موتورسیکلت سواران 47 درصد مجروحان تصادفات درون‌شهری کاشان را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: نداشتن کلاه ایمنی بیشترین علت مرگ موتورسواران در سوانح رانندگی است.

وی در ادامه با اشاره به تجزیه و تحلیل آمار 4 ماهه وقوع سوانح رانندگی در سال 99 تاکید کرد: از کل تصادفات درون شهری در شهرستان کاشان طی سال جاری، متأسفانه از تعداد 12 نفر کل کشته ها 4 نفر معادل 33 درصد را عابران پیاده و تعداد5 نفر معادل 42 درصد را موتورسواران تشکیل می‌دهند.

سرپرست انتظامی شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: از تعداد 976 نفر کل مصدومان، تعداد 97 نفر معادل 9 درصد عابران پیاده و تعداد 462 نفر معادل 47 درصد موتورسواران را شامل می شود.

سرهنگ باهنر گفت: علت بالا بودن تصادفات موتورسیکلت سواران در شهرستان دلایل مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به تعداد بالای موتورسیکلت در سطح شهرستان اشاره کرد.

وی اضافه کرد: موتورسیکلت سواران در شهرستان کاشان متأسفانه در هنگام استفاده از موتورسیکلت رفتار پرخطر همانند حرکت خلاف جهت، رانندگی بدون چراغ، سوار کردن چند نفر بیش از ظرفیت مجاز، حمل بار غیر متعارف و بالاخره عدم استفاده از کلاه ایمنی مرتکب می شوند که متاسفانه تخلف عدم استفاده از کلاه ایمنی در افزایش مرگ و میر و ضایعات نخاعی بسیار مؤثر بوده است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اینکه موتورسیکلت از ایمنی بسیار کمی برخوردار است و احتمال آسیب‌دیدگی راکب و سرنشین در حوادث رانندگی بسیار بالا است، توصیه می‌شود تا راکبان و سرنشینان موتورسیکلت در هنگام استفاده از این وسیله نقلیه، حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند.

سرپرست فرماندهی انتظامی کاشان تصریح کرد: رعایت سرعت مطمئنه، عدم انجام سبقت و سرعت غیرمجاز ، رعایت حق تقدم و رانندگی با احتیاط بالا، بهترین راه پیشگیری از وقوع سوانح رانندگی با موتورسیکلت است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها