موج

شهردار اصفهان بعد از بازدید مناطق سیل زده دستور داد؛

شهردار اصفهان بعد از بازدید مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان دستور افزایش اعزام تجهیزات امدادی شهرداری اصفهان به مناطق سیل زده در سیستان و بلوچستان را داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در سفر به مناطق سیل زده پس از بررسی وضعیت این استان و گفتگو با مردم، فرماندار و استاندار سیستان و بلوچستان، دستور افزایش اعزام تجهیزات امدادی شامل 5 دستگاه تانکر با موتور مکش آب و یک کامیون از اصفهان به سیستان و بلوچستان را صادر کرد که عصر امروز ( 26 دی ماه) این تجهیزات ارسال خواهد شد. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ، با اشاره به اینکه در حال حاضر شهردار اصفهان در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان حضور دارد و از نزدیک در حال بررسی وضعیت مناطق سیل زده این استان برای امدادرسانی نیروهای اعزامی از سوی شهرداری اصفهان است، اظهار کرد: با توجه به دستور شهردار اصفهان و با برآوردهایی که از نیازهای منطقه اعلام شده است، تانکرها و نیروهای زبده سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان از امروز در آمادگی برای ارسال و اعزام است.

محسن گلابی گفت: یکی از اقدامات نیروهای اعزامی شهرداری اصفهان در این سفر، برآورد نیازهای منطقه و اعلام به ماست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تا کنون از سوی سازمان آتش نشانی 5 غواص و دو نفر نیروی امدادگر اعزام شده است.

وی افزود: در اکیپ ارسالی از سوی شهرداری اصفهان به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، دو خودرو امداد و نجات، پمپ‌ های آب ‌کش و قایق ‌های نجات نیز وجود دارد. 

اکیپ امدادی نیروی اصفهانی در سیستان و بلوچستان 

همچنین، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان از ارسال دو دستگاه خودمکش، شش دستگاه لجن کش، شش دستگاه موتورهای روبین، یک دستگاه جرثقیل، هشت دستگاه ماشین و تجهیزات دیگر همچون بیل، کلنگ، سیم، لوله و اتصالات به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

بهزاد حقانی ادامه داد: علاوه بر تجهیزات و نیروهایی که از سوی سازمان آتش نشانی اصفهان اعزام شده است، 12 نیروی امدادی و خدماتی هم از سوی شهرداری اعزام شدند که در مجموع حدود 17 نیرو هم اکنون از اصفهان در این مناطق برای امدادرسانی آماده اند و در صورت نیاز نیروهای بیشتری به منطقه اعزام خواهند شد.

وی افزود: امروز نیز 5 دستگاه تانکر با موتور مکش آب که حجم هر کدام از آنها 13 هزار لیتر است و یک دستگاه کامیون برای حمل وسایل مورد نیاز به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان عصر امروز از اصفهان ارسال می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها