موج
کدخبر : ۳۱۱۶۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-311610

فرمانده انتظامی شهرستان نائین خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان نائین از دستگیری فردی که به صورت اینترنتی اقدام به سرقت م از حساب بانکی یکی از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ ایرج کاکاوند گفت: فردی که به صورت اینترنتی اقدام به سرقت مبلغ 100 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان نائینی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی بیان داشت: در پی شکایت خانمی به پلیس فتا ی شهرستان نائین مبنی بر اینکه مبلغ 100 میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی به سرقت رفته موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

کاکاوند افزود: ماموران پلیس فتا سرانجام پس از انجام یکسری اقدامات تخصصی وفنی و جمع آوری مدارک و مستندات و ادله لازم عامل این سرقت که فردی ساکن یکی از استان های همجوار است از طریق طراحی و ساخت پایگاه خرید آن لاین جعلی اطلاعات حساب و رمز دوم کارت عابر بانک شاکی را به دست آورده و به این شیوه توانسته  مبلغ  مذکور را از حساب بانکی وی برداشت نماید.

این مقام انتظامی گفت:  پس از شناسایی هویت متهم ماموران با هماهنگی مقام قضایی این شخص را در منزلش دستگیر کردند که وی در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و اقدامات لازم جهت بازگرداندن وجه مسروقه به شاکی انجام گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین با اشار به تحویل متهم به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می کنم با توجه به گستردگی روش های بدست آوردن اطلاعات حساب ، توسط مجرمان سایبری ،در اسرع وقت با مراجعه به بانک ها ی مربوطه نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف برای حساب خود اقدام نمایند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها