موج
کدخبر : ۴۸۹۳۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-489308
دادستان مرکز هرمزگان تأکید کرد؛

بنیان های مالی قاچاقچیان را هدف قرار داده‌ایم

بنیان های مالی قاچاقچیان را هدف قرار داده‌ایم

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: باید با شناسایی دقیق و توقیف اموال قاچاقچیان مواد مخدر، سرچشمه فساد را خشکاند و زمینه تکرار جرم را از آنان گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا احمدی منش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در نشست جلسه گروه نظارت کمیته شناسایی اموال و مبارزه با بنیان های مالی قاچاق و پولشویی اظهارداشت: چرخه اقتصادی و گردش مالی قاچاق مواد مخدر در دنیا یک گردش عظیم مالی است که اگر نتوان به دقت منابع اقتصادی قاچاقچیان را شناسایی و ضبط کرد، مقابله و مبارزه با قاچاق مواد مخدر چندان اثر گذار واقع نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بنیان های مالی قاچاقچیان را هدف قرار داده ایم، تصریح کرد: این نشست با هدف تحقق وحدت رویه، دسترسی به راهکارهای قانونی اثر‌گذار و استفاده از تجربیات مشترک تشکیل شده است تا بتوان به این هدف مهم رسید.

این مقام قضایی شناسایی اموال ناشی از جرم قاچاقچ مواد مخدر را مکمل رسیدگی‌های قضایی دانست و اظهار کرد: بحث شناسایی و توقیف و ضبط اموال قاچاقچیان مواد مخدر موضوعی اساسی بوده که مغفول مانده و با اجرای این اصل بدون تردید برخورد های قضایی و احکام قاطع قانونی در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق بازدارنده‌تر خواهد شد و ضمن خشکاندن سرچشمه فساد، از تکرار جرم توسط مجرمان خواهد کاست.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با بیان اینکه در پارکینگ های هرمزگان هیچ خودرویی مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ وجود ندارد، این موضوع را با توجه به مدت زمان رسیدگی به پرونده های مواد مخدر که غالباً به دلیل پیچیدگی های فنی، طولانی می باشد، بسیار حائز اهمیت برشمرد.

نادعلی اُمّی مدیر کل پیگیری مبارزه با قاچاق مواد مخدر دادستانی کل کشور نیز در این جلسه تأکید کرد: باید کمیته شناسایی اموال قاچاقچیان در استان های مختلف فعال باشند و از روز اول برای شناسایی و مصادره اموال متهمان دارای جرایم سنگین در این زمینه اقدام کنند.

این مسئول قضایی اضافه کرد: امروز ظرفیت هایی جدیدی مانند رصد تراکنش های مالی و استعلام های ثبتی و بانکی برای پیگیری اموال قاچاقچیان مواد مخدر وجود دارد و باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده کرد.

کیائی مدیرکل مبارزه با بنیان های مالی قاچاق و پولشویی دادستانی کل کشور نیز در این نشست، اظهار داشت: در کمیته مبارزه با بنیان های مالی قاچاقیان مواد مخدر، هرچه به مصوبات و دستاوردها و کنترل های بیشتری برسیم نسبت به مرتکبان این حوزه و متهمان موفق‌تر خواهیم بود.

وی گفت: داشتن برنامه مدون برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر مؤثر بوده و موجب پیشرفت مطلوب در کارها می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه