English

استاندار قزوین:

قزوین زبانزد نام آور و صاحب سبک در حوزه خوشنویسی است

استاندار قزوین گفت: شأن و جایگاه خوشنویسی قزوین در سطح ایران اسلامی و فراتر از مرزها شناخته می شود و قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک و ادعا در حوزه خوشنویسی است.

قزوین زبانزد نام آور و صاحب سبک در حوزه خوشنویسی است

به گزارش خبرگزاری موج قزوین،محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در آیین نکوداشت پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس خوشنویسی و میراث مکتوب اظهار داشت: خوشنویسان و هنرمندان فعلی استان قزوین در احیای پیشینه پرافتخار استان قزوین در حوزه خوشنویسی اقدامات و خدمات زیادی را انجام داده اند و اگر این بزرگواران، پرچم پرافتخار خوشنویسی را در این دیار همچنان بر اهتزاز نگه نمی داشتند شاید امروز وضعیت دیگری را در حوزه خوشنویسی شاهد بودیم.

وی افزود: حضور هنرمندان نامی در استان قزوین گویای این است که پایتخت خوشنویسی متکی به گذشته قزوین نیست و متکی به نامدارانی است که همچنان به تثبیت این جایگاه کمک می کنند و باید قدر این عزیزان را مثل پیشینیان بدانیم.

اعلایی گفت: شأن و جایگاه خوشنویسی قزوین در سطح ایران اسلامی و فراتر از مرزها شناخته می شود و قزوین زبانزد، نام آور و صاحب سبک و ادعا در حوزه خوشنویسی است.

استاندار قزوین اضافه کرد: ظرفیت خوشنویسی در استان قزوین در کنار داشته های منحصر به فرد قزوین شناخته می شود که متکی به تاریخ عمیق قزوین است و ظرفیت های تاریخی، طبیعی و فرهنگی می تواند این خطه را بیش از آن چه هست، نام آور کند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: معرفی قزوین بر عهده کسانی که دل در گرو شناساندن ظرفیت های ایران اسلامی که قزوین هم جزو آن است، می باشد و باید با هماهنگی نهادهای مردمی و دولتی این جایگاه را ارتقاء دهیم.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که باید تبدیل به دغدغه مسئولان حوزه فرهنگ و هنر شود، موضوع اقتصاد میراث فرهنگی و هنر است و در کنار موضوعات هنری خوشنویسی، اقتصاد خوشنویسی هم باید مورد توجه قرار گیرد، البته شرف و موقعیت معنوی هنر فراتر از این موضوعات است، ولی نمی توان اقتصاد را نادیده گرفت.

اعلایی گفت: برای استان قزوین از عبارت دیار تاریخ و طبیعت باید بیشتر استفاده کرد چراکه قزوین آمیخته ای از تمامی ظرفیت های تاریخی و طبیعی است و قزوین می تواند با توجه به نجابت، شرافت و اصالت مردم این مرز و بوم پذیرای گردشگران باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه