موج
کدخبر : ۴۸۷۸۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487818
معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی خبرداد:

پایان آخرین تعمیرات واحدهای نیروگاه شهید رجایی

پایان آخرین تعمیرات واحدهای نیروگاه شهید رجایی

معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت:آخرین تعمیرات دوره ای واحدهای بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین با انجام تعمیرات واحد شماره 2 این نیروگاه به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، با پایان آخرین تعمیرات دوره ای واحدهای بخاری این نیروگاه و بازگشت دوباره واحد شماره ۲ به مدار تولید، ۲۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید شبکه سراسری افزوده شد. 

جواد دوستی معاون مهندسی و برنامه ریزی این شرکت در توضیح خبر فوق گفت: مطابق برنامه ریزی های به عمل آمده، فعالیت های تعمیراتی واحدهای این نیروگاه برای آمادگی تولید انرژی الکتریکی به ویژه در پیک مصرف تابستان ۱۴۰۲، تا پایان اردیبهشت به پایان می رسد که در همین ارتباط، با پیوستن دوباره واحد شماره ۲ بخاری به مدار تولید برق، آخرین تعمیرات دوره ای واحدهای بخاری نیروگاه شهید رجایی هم به پایان رسید. 

دوستی افزود: فعالیت های تعمیراتی این دوره در حوزه های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق انجام شد که بازدیداز فن ها والکتروموتورهای ۶.۶کیلوولت، بازدید از کانال های دود وهوا،تعویض مجموعه کامل بسکتهای ناحیه سرد پیش گرم کن های هوا، بازدید دوره ای مشعل ها، دمونتاژ، بازدید، تست و مونتاژ والوهای بای پاس در حوزه مکانیک و فعالیت های مربوط به ژنراتور و سیستم تحریک، تست رله های حفاظتی ژنراتور، بازدید از ترانس ها و تست رله های حفاظتی آنها  به همراه تست ها، بازدیدها و تعمیرات تجهیزات ابزاردقیقی هم در حوزه های الکتریک و ابزاردقیق به انجام رسید.  

نیروگاه های حرارتی حدود ۹۲ درصد از انرژی الکتریکی کشور را تامین می کنند که در این میان، سهم نیروگاه شهید رجایی با ۱۳ واحد بخاری و سیکل ترکیبی، حدود ۳/۵ درصد است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه