موج
کدخبر : ۴۸۷۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487542
استاندار مازندران:

مازندران دارای ویژگی‌های ممتاز راهبردی ژئوپلتیکی در توسعه اقتصادی است

مازندران دارای ویژگی‌های ممتاز راهبردی ژئوپلتیکی در توسعه اقتصادی است

استاندار مازندران به ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی استان مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران در تولید ۱۴ قلم محصولات کشاورزی رتبه اول را دارد و به دلیل قرار گرفتن در کریدور ارتباطی شمال - جنوب و واقع شدن در این مسیر، دارای ویژگی‌های ممتاز راهبردی ژئوپلتیکی در توسعه اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمود حسینی پور در ملاقات با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه که در راستای رفع موانع صادرات و توسعه دیپلماسی اقتصادی مازندران صورت گرفت، با اشاره به رتبه برتر استان در تولید ۱۴ محصول کشاورزی اظهار داشت: مازندران به دلیل واقع شدن در کریدور ارتباطی شمال- جنوب، دارای ویژگی های ممتاز اقتصادی است. ‎

وی به ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی استان مازندران اشاره کرد و ادامه داد: مازندران در تولید ۱۴ قلم محصولات کشاورزی رتبه اول را دارد و به دلیل قرار گرفتن در کریدور ارتباطی شمال - جنوب و واقع شدن در این مسیر، دارای ویژگی‌های ممتاز راهبردی ژئوپلتیکی در توسعه اقتصادی است.

استاندار مازندران با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه، تصریح کرد: استان مازندران در توسعه تعاملات با کشورهای هدف صادراتی از جمله کشورهای اوراسیا، اکو و سازمان همکاری شانگهای نقش ویژه ای دارد.

وی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی از جمله گوشت، مرغ، برنج، مرکبات، کیوی و نظایر آن، برنامه ریزی برای صادرات آن به کشورهای همسایه را مهم دانست و افزود: با توجه به وجود این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان باید در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و محصولات مختلف برنامه ریزی شود زیرا این استان به دلیل ویژگی‌های ذکر شده جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد دارد.

حسینی پور، موانع فراروی صادرات و توسعه روابط خارجی مازندران با کشورهای هدف صادراتی رفع موانع گمرکی، بانکی، موانع داخلی و وجود برخی استانداردهای سختگیرانه در کشورهای هدف صادراتی را از جمله چالش‌ها ذکر کرد.

 

مازندران در مثبت شدن تراز تجاری کشور نقش مهمی دارد

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه نیز با بیان اینکه مازندران نقش ویژه ای در تبدیل شدن به یکی از مناطق پیشرو در حوزه اقتصادی را دارد، گفت: از ظرفیت‌های اصلی استان وجود بندر امیرآباد است و در صورت اتمام ساخت پروژه اسکله رو-رو ریلی این بندر می‌تواند نقش ویژه‌ای برای افزایش تراز صادراتی محصولات کشاورزی و صنعتی و مثبت شدن تراز تجاری کشور داشته باشد.

وی به نقش مازندران در محوریت ملی و استراتژیک اشاره و اضافه کرد: این استان در حوزه اشتغال نیز نقش ویژه‌ای دارد.

در این نشست مقرر شد در راستای پیگیری رفع موانع صادراتی محصولات کشاورزی استان از جمله به روسیه و چین برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه