English

آب شرب ۲۹ روستای منطقه محروم بخش احمدی پایدار می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از انجام پروژه‌های آبرسانی بخش احمدی در قالب 10 پیمان خبر داد و گفت: آب شرب 29 روستای منطقه محروم بخش احمدی حاجی‌آباد پایدار می‌شود.

آب شرب 29 روستای منطقه محروم بخش احمدی پایدار می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آبفا هرمزگان در نشست مشترک منصور آرامی نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و خرم نسب فرماندار حاجی آباد با دهیاران و شوراهای اسلامی بخش احمدی، با بیان اینکه پروژه های فعال این شرکت در قالب آبرسانی به روستاها و مجتمع های روستایی چاله الیاس کوشا، مجتمع پاشغ احمدی، سراه جلالی، احمد آباد، چاله مورت و حسن آباد، جغان و چاه سبز در حال انجام است، تصریح کرد: با تکمیل این پروژه ها ۲۹ روستا در قالب چند مجتمع به پایداری مناسب خواهد رسید و مشکل تامین آب مشترکان مناطق یاد شده مرتفع خواهد شد.

به گفته وی، برای اجرای این پروژه ها تاکنون ۴۴۱ میلیارد ریال هزینه شده است که برای تکمیل آن، اعتباری بالغ بر یک هزار و ۶۴۱ میلیارد ریال نیاز است که از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می شود.

به گفته مدیرعامل آبفا، در حال حاضر ۴۶.۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ۶ باب ایستگاه پمپاژ و موتورخانه، ۴ باب مخزن ۷ حلقه چاه اجرا شده است که ۳ مخزن، ۳ موتورخانه و ایستگاه پمپاژ نیز در دستور کار است.

منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه محرومیت زدایی در دوران انقلاب اسلامی قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست، گفت: پیش از انقلاب اعتقادی به محرومیت زدایی نبود و انقلاب اسلامی عکس این سیاست را پیش گرفت و اقدامات آن باعث شد تا شاهد محرومیت زدایی از روستاها باشیم.

به گفته وی، انقلاب اسلامی برای رفع محرومیت نگاه هزینه فایده ندارد و اگر به عملکرد حوزه هایی همچون آبرسانی توجه کنیم متوجه می شویم که برای یک روستا با جمعیت چند خانواری، میلیاردها تومان هزینه کرده تا رفاه آنها را فراهم کند.

خرم نسب فرماندار حاجی آباد نیز با اشاره به اقدامات دولت در این شهرستان، عملکرد آبفا را مورد اشاره قرار داد و گفت: زیرساخت های لازم برای تامین آب این منطقه در دوره های مختلف ایجاد شده که با توجه به توسعه شهرها و روستاها و همچنین نیاز به نوسازی پیش بینی های لازم انجام شده که امیدواریم شاهد شرایط مطلوبی در آینده آبرسانی بخش احمدی باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه