موج
کدخبر : ۴۸۷۲۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487245
استاندار مازندران:

شکل گیری حرکت عظیم فرهنگی برای رشد جمعیت در مازندران ضرورت دارد

شکل گیری حرکت عظیم فرهنگی برای رشد جمعیت در مازندران ضرورت دارد

استاندار مازندران با اشاره به اینکه برنامه راهبردی جوانی جمعیت در استان تدوین شود، گفت: شکل گیری حرکت عظیم فرهنگی برای رشد جمعیت در مازندران ضرورت دارد.

‎به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمود حسینی پور در جلسه ستاد جوانی جمعیت که با حضور وبیناری وزیر کشور در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید با جدیت و برنامه ریزی هدفمند، تلاش جدی برای جلوگیری از کاهش جمعیت در استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه وزیر کشور موضوع جوانی جمعیت را مسأله ای مهم برای مدیران و برنامه های پیش روی آنان عنوان کرد و ادامه داد: در مازندران به این مهم باید توجه جدی شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه جلسات متعددی برای رشد و جوانی جمعیت در استان صورت گرفته و باید خروجی آن افزایش ازدواج و موالید در استان باشد، تصریح کرد: باید تلاش فرهنگی در جهت افزایش و جوانی جمعیت در مازندران صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران مسئولیت اصلی تدوین برنامه مدون افزایش جمعیت و موالید را در مدت دو ماه به عهده دارد، افزود: سیاست های اجرایی جوانی جمعیت در شهرستان ها نیز طراحی و اجرایی شود.

حسینی پور با اعلام اینکه همایش های استانی و شهرستانی با پیوست تبلیغی، هنری و رسانه ای در شهرهای استان برگزار شود، ابراز  داشت: رسانه های دیداری و مکتوب پای کار رشد جوانی جمعیت در مازندران بیایند.

وی تأکید کرد: گفتمان قالبی در حوزه رشد جمعیت جوان با هدف آسیب شناسی برای چرایی کاهش جمعیت در شهرهای استان باید صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: کاهش جمعیت
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه