موج
کدخبر : ۴۸۴۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484546

بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین از شبکه آبیاری دشت قزوین و تاسیسات وابسته

بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین از شبکه آبیاری دشت قزوین و تاسیسات وابسته

مدیرعامل و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین با هدف شناسایی مشکلات و چالش های موجود در مسیر ارائه خدمات مطلوب به بهر برداران منابع آبی، از سد زیاران، شبکه آبیاری دشت قزوین و تاسیسات وابسته آن، حوضچه های تغذیه مصنوعی و دفاتر فروش آب بازدید بعمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، منصور ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در حاشیه بازدید از دفاتر توزیع و فروش آب اظهار داشت: جهت دریافت گزارشات برخط و به روز از میزان و نحوه فروش آب لازم است این دفاتر به سامانه و نرم افزار تحت وب مجهز شوند.

ستوده با اشاره به بخشی از مشکلات تخصیص آب کانال آبیاری به بهره برداران گفت: عدم رعایت الگوی کشت، کاهش میزان و تغییر نوع بارش ها، تغییر در میزان تخصیص آب به کشاورزی دشت قزوین بدلیل کاهش حجم مفید آب ذخیره شده در پشت سد طالقان و عدم رعایت طرح کشت از جمله مشکلات و موانعی می باشند که بعضاً سبب می شود شاهد تاخیر در برقراری آب در کانال، شکستن شدن قفل دریچه کانال ها، دستکاری دریچه های تنظیم ارتفاع آب (آمیل) و یا برداشت های غیر مجاز از کانال آبیاری به طرق مختلف باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین تصریح کرد: همکاری بهره برداران از طریق رعایت طرح کشت در کنار توجه به هشدارهای صادر شده در زمینه کاهش میزان بارندگی ها می تواند کمک مؤثری به مجموعه این شرکت در مدیریت منابع آبی و توزیع عادلانه آب داشته باشد.

ستوده در پایان یادآور شد: شرکت آب منطقه ای استان همه ساله با تلاش و پیگیری های مستمر بدنبال تخصیص سهمیه آب کشاورزی دشت قزوین بوده و در سال هایی که بدلیل کاهش میزان بارندگی با خشکسالی و کاهش سهمیه روبرو هستیم نیز سعی خواهیم کرد با راه اندازی چاه های تلفیقی بخشی از کمبود آب اراضی مربوطه، به منظور تامین آب کشت های پاییزه و تابستانه کشاورزان را مرتفع نماییم.

شایان ذکر است کانال آبیاری دشت قزوین با طول حدود ۱۲۰۰ کیلومتر، دارای ۳۰ هزار مشترک بوده و اراضی تحت پوشش این شبکه  حدود ۶۰ هزار هکتار می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه