موج
کدخبر : ۴۸۳۸۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-483878
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران:

توسعه طرح خودمالکی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را شتاب می‌دهد

توسعه طرح خودمالکی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را شتاب می‌دهد

سرپرست اداره کل راه وشهرسازی مازندران با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز برای ۱۰ هزار مسکن ملی در استان تأمین شده است، گفت: یکی از راهکارها برای توسعه و شتاب مسکن ملی، توسعه طرح خود مالکی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی دیوسالار در جلسه هماهنگی با هدف تسریع در اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن استان که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران و با حضور مدیران مرتبط باحوزه مسکن، شهرداران و انبوه سازان استان در سالن کنفرانس اداره کل راه و شهرسازی مازندران برگزار شد با اشاره به این که ۲۹ هزار نفر برای مسکن ملی در استان واجد شرایط هستند، اظهار داشت: زمین موردنیاز ۱۰ هزار واحد مسکن تهیه شده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت مسکن ملی ۱۵۴ هزار و ۸۰۰ واحد سهمیه استان تعیین شده است، ادامه داد: متقاضیان ثبت نام کننده برای طرح مسکن ملی را ۱۱۸ هزار نفر بیان کرد.

سرپرست اداره کل راه وشهرسازی مازندران با بیان اینکه از این میزان ۲۹ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند، گفت: از این تعداد برای ۱۰ هزار واحد زمین تخصیص داده شده است، توسعه شهرک های مسکونی در طرح مسکن ملی را از برنامه ها بیان کرد.

وی گفت: یکی از راهکارها برای توسعه و شتاب مسکن ملی، توسعه طرح خود مالکی است.

دیوسالار افزود: همچنین اراضی که در شهرها و حاشیه وجود دارد باید بهسازی و نوسازی شوند و می‌توان از آن برای توسعه طرح ملی مسکن بهره برد.

وی احیای بافت‌های فرسوده شهری را از دیگر طرح‌های پیش روی عنوان کرد و بیان داشت: اداره کل راه و شهرسازی مازندران در سال های گذشته ۴۶ پروژه در قالب احیای بافت‌های فرسوده را اجرا کرده است و در برخی از شهرها نیز محدوده‌های بازآفرینی مشخص شده است.

سرپرست اداره کل راه وشهرسازی مازندران گفت: باید از ظرفیت بازآفرینی و احیای بافت‌های فرسوده برای توسعه طرح ملی مسکن در استان استفاده کنیم.

وی از تهیه بسته های تشویقی ۱۶ گانه توسط وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ آن خبر داد و ابراز داشت: در این بسته تشویقی افزایش تراکم، طبقات و... مدنظر قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه