موج
کدخبر : ۴۸۲۱۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482130
امام جمعه اهل سنت بندرعباس:

قدس با رشد و بیداری جهان اسلام از دست صهیونیست ها جدا خواهد شد

قدس با رشد و بیداری جهان اسلام از دست صهیونیست ها جدا خواهد شد

امام جمعه اهل سنت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه بندرعباس ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، از اسرائیل به عنوان رژیمی یاد کرد که نه عهد و نه پیمان می شناسد و همواره به دنبال قدرت طلبی و اشغال سرزمین مقدس قدس است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه بندرعباس ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، از اسرائیل به عنوان رژیمی یاد کرد که نه عهد و نه پیمان می شناسد و همواره به دنبال قدرت طلبی و اشغال سرزمین مقدس قدس است.

وی با اشاره به سوره اسرا و آیه اول آن به عنوان اهمیت مسجد الاقصی یاد کرد و گفت: برکت مادی و معنوی یکی از مشخصه های این سرزمین است چون ارض محشر است و محل بعثت خیلی از پیامبران الهی است که رسالت شان را در این مکان به انجام رسانده اند و قرآن در ایات مختلف به اهمیت این سرزمین اشاره کرده است.

شیخ جمالی افزود: متاسفانه در سایه ضعفی که کشورهای اسلامی دارند هر روز بر جسارت های یهود افزوده و هر روز به این مکان مقدس تجاوز می شود.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس، قوی ترین دلیل توهین قوم یهود به مسجد الاقصی را بی عرضگی جهان اسلام دانست و افزود: ضعف مفرط ما باعث شده تا قوم ترسوی یهود که بارها خداوند در قرآن به این خصوصیت آنها اشاره کرده، این جسارت را پیدا کرده تا هر روز حمایت جهانی را به سمت خود را بیشتر کند.

به گفته شیخ جمالی، در تمامی تمدن ها سر دو مسئله اتفاق نظر است، یکی اینکه از شهروندان خود و دوم از مقدساتش حمایت می کند و این دو علامت قدرت تمدن هاست، این در حالی است که بی گناهان زیادی در کشور اسلامی توسط جنگنده های غرب کشته می شوند و هیچ عکس العملی از طرف کشورهای اسلامی نمی بینیم اما از سوی دیگر اگر یک شهروند آمریکای مورد اهانت قرار گیرد، این دولت با قدرت از شهروندش حمایت می کند و هر کس به طرز تفکر آنها اهانت کند از همه ابزارهایش استفاده و با آن برخورد می کند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس افزود: ضعف ما هم تا زمانی که به خود نیائیم و هویت مان را پیدا نکنیم، ادامه پیدا می کند، اما خوشبختانه هوشیاری و بیداری مسلمانان در حال افزایش است و به امید الله طولی نخواهد کشید که قدرت هایی که از ضعف ما استفاده و جهان اسلام را به استضعاف کشانده اند، عقب خواهند نشست.

 وی جنگ با یهود را علامت قیامت دانست و گفت: این جنگ تا جایی ادامه می یابد که مسلمانان پیروز می شوند و این اتفاق به اذن الله رخ خواهد داد.

شیخ جمالی افزود: مسلمانان دوبار یک بار توسط خلیفه دوم و یک بار هم توسط صلاح الدین ایوبی بر یهودیان چیره شدند و الان نیز تا زمانی که رفتار مسلمانان به شکلی نشود که الگوی جهاد و ازادی داشته باشند روی آزادی قدس را نخواهیم دید.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه تداوم روش های امروزی از جمله صلح با یهود و عادی سازی روابط باعث آزادی قدس نمی شود، گفت: اگر این راه را ادامه دهیم، تا ۱۰۰ سال دیگر هم آزادی قدس، محقق نخواهد شد، چرا که این قوم نه عهد می داند و نه پیمان و فقط قدرت را می شناسند و هر روز بر قدرت طلبی و افزایش مرزهایش ادامه می دهد.

به گفته وی، صهیونیست برنامه دارد تا این مرز را به ۸۰۰ کیلومتر برساند و سازمان های بین المللی که همکارش هستند، فقط به محکومیت بسنده می کنند و این رژیم هر روز زمین های بیشتری را اشغال می کند.

شیخ جمالی، قدس را سرزمین جدا ناشدنی جهان اسلام دانست که با رشد و بیداری جهان اسلام این سرزمین از دست صهیونیست ها جدا خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه