موج
کدخبر : ۴۷۴۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-474678
با پیگیری قضایی؛

انتقال 49 پرونده مالیاتی شرکت و بنگاه بزرگ اقتصادی به هرمزگان

انتقال 49 پرونده مالیاتی شرکت و بنگاه بزرگ اقتصادی به هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از انتقال پرونده مالیاتی ۴۹ شرکت و بنگاه بزرگ اقتصادی به این استان با پیگیری دستگاه قضایی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به موارد متعدد ورود دادگستری استان هرمزگان به حوزه امور مالیاتی در سال‌های اخیر گفت: بر اساس مقررات مربوطه، اشخاص حقوقی، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی باید مالیات خود را در محل فعالیت خود پرداخت کنند.

وی اظهار کرد: با بررسی عمده مودیان این حوزه در استان مشخص شد که شرکت‌های بزرگی در هرمزگان فعالیت دارند که محل پرداخت مالیات آن‌ها خارج از استان است و بر این اساس با ورود دستگاه قضایی به موضوع و به منظور صیانت از حقوق عامه، این بنگاه‌های بزرگ اقتصادی مکلف شدند نسبت به پرداخت مالیات خود در محل فعالیت‌شان اقدام کنند که این موضوع از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز مورد تأیید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پرداخت این مبالغ قابل توجه مالیات در هرمزگان می‌تواند زمینه‌ساز دستاوردهای بزرگی در جهت عمران و آبادانی و توسعه زیرساخت‌های این استان شود، گفت: دادگستری هرمزگان به محض اطلاع از این موضوع با صدور دستور ویژه قضایی خطاب به ادارات کل امور مالیاتی در اقصی نقاط کشور، از آن‌ها خواست نسبت به ارسال پرونده‌های مالیاتی این بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به استان محل فعالیت‌شان یعنی هرمزگان اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به مفاد ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم، تصریح کرد: عدم پرداخت مالیات شرکت‌های بزرگ در استان هرمزگان معایب زیادی داشت که مهم‌ترین آن‌ها این بود که هم برای محل فعالیت خود نفعی نداشتند و هم به واسطه پرداخت مالیات در محلی دیگر، مبالغ پرداختی آن‌ها به صورت دقیق بررسی نمی‌شد.

وی با بیان اینکه پس از ورود دستگاه قضایی ۹۲ شرکت در هرمزگان شناسایی شدند که مالیات خود را در محلی دیگر پرداخت می‌کردند، گفت: تاکنون پرونده مالیاتی ۴۹ شرکت بزرگ به استان هرمزگان منتقل شده است.

قهرمانی با اشاره به اینکه از این تعداد چهار شرکت نیز لغو مجوز شده‌اند و دیگر فعالیتی ندارند، تأکید کرد: ۳۹ شرکت دیگر که مدعی هستند تنها بخشی از فعالیت‌شان در هرمزگان است، مکلف هستند نسبت به آن بخش از فعالیت خود مالیت‌شان را در این استان پرداخت کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه پرداخت این مبالغ قابل توجه مالیات در هرمزگان می‌تواند زمینه‌ساز دستاوردهای بزرگی در جهت عمران و آبادانی و توسعه زیرساخت‌های این استان شود، تصریح کرد: در نتیجه این اقدام قاطع دستگاه قضایی، سهم مالیات این شرکت‌ها برای عمران و آبادانی استان هرمزگان اختصاص داده خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه