موج
کدخبر : ۴۷۰۲۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-470274
ناظر گمرکات مازندران خبر داد؛

رشد چشمگیر درآمدهای گمرکی طی 10 ماهه سال‌جاری

رشد چشمگیر درآمدهای گمرکی طی 10 ماهه سال‌جاری

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر گفت: در 10ماهه سال‌جاری، 3 میلیون و 37 هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 516 میلیون دلار بین گمرکات مازندران و کشورهای مختلف جهان مبادله شد که سهم صادرات 870 هزارتن به ارزش 232 میلیون و 560 هزار دلار بود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عسگر نیک نفس ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر با اعلام این خبر اظهار داشت: مقایسه صادرات گمرکات مازندران با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: مقاصد کالاهای صادراتی گمرکات مازندران در این مدت ۴۶ کشور بوده و مهم ترین مقصدهای صادراتی کشورهای عراق با ۱۰۱ هزار تن به ارزش ۱۰۹ میلیون و ۱۳۷ هزار دلار، روسیه با ۳۹۱ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیون و ۵۷۴ هزار دلار، ترکمنستان با ۱۲۱ هزار تن به ارزش ۲۴ میلیون و ۱۱۳ هزار دلار، قزاقستان با ۱۹۵ هزار تن به ارزش ۱۴ میلیون و ۱۴۵ هزار دلار و آذربایجان با ۷ هزار تن به ارزش ۸ میلیون و ۸۹۹ هزار دلار بودند.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر گفت: در این مدت درآمد گمرکات مازندران از تجارت خارجی معادل ۱۱ هزار و ۱۲۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۱ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: سهم واردات از سر جمع تجارت خارجی در این مدت ۲ میلیون ۱۶۷ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۶۹۹ هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۴ درصد رشد یافته است.

نیک نفس، در خصوص کشورهای مبدأ کالاهای وارداتی افزود: مبدأ کالاهای وارداتی در ۱۰ ماهه سال‌جاری ۲۸ کشور و به ترتیب ترکیه با ۳۹۴ هزار تن به ارزش ۴۲۷ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۸۵۱ هزار تن به ارزش ۴۲۷ میلیون دلار، روسیه با ۴۰۸ هزار تن به ارزش ۱۸۶ میلیون دلار، قزاقستان ۱۶۱ هزار تن به ارزش ۶۱ میلیون دلار و سوئیس با ۱۳۶ هزار تن کالا به ۵۰ میلیون دلار بوده است.

وی بیان داشت: در این مدت ۱۹۲ هزار تن کالا به ارزش ۲۱۲ میلیون و ۹۵۸ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران به کشورهای همسایه ترانزیت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی و ارزشی رشد ۳۶ و ۵۰ درصدی نشان می‌دهد.

ناظر گمرکات مازندران عنوان داشت: طی ۱۰ ماهه سال جاری گمرکات استان مازندران به ۲۶ هزار و ۱۵۷ نفر مسافر پروازهای خارجی خدمات گمرکی ارائه کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه