موج
کدخبر : ۴۶۴۷۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-464774
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس خبر داد؛

کشف بیش از ۳ تن مغز گردوی قاچاق در آباده

کشف بیش از ۳ تن مغز گردوی قاچاق در آباده

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با اشاره به شناسایی و توقیف یک دستگاه کامیون حامل گردوی قاچاق در شهرستان آباده گفت: جریمه هفت میلیارد ریالی برای متهم این پرونده تعیین شد.

 به گزارش خبرگزاری موج فارس، غلامرضا سالاری مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۷ میلیارد ریالی متهم پرونده خبر داد و گفت: سه هزار و ۷۰۰ کیلو گرم مغز گردوی خارجی از یک خودری کامیون در حومه شهرستان آباده کشف شد.

او گفت: با توجه به اینکه محموله مکشوفه فاقد اسناد و مدارک گمرکی بود به ظن قاچاق توقیف و پرونده‌ای جهت بررسی موضوع در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

سالاری گفت: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که گردو‌های مکشوفه بطور غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده و به مقصد تهران در حال حمل بوده که توسط مامورین نیروی انتظامی شناسایی وتوقیف شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: نهایتا با تکمیل تحقیقات و محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به جریمه ۷ میلیارد ریالی مالک بار قاچاق و ضبط گردو‌های مکشوفه به نفع دولت صادر کرد.

 

کشف کالای قاچاق از خودروی سواری در شیراز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه نقدی عامل قاچاق ۶۰۰ دستگاه پاور خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تعداد ۶۰۰ دستگاه پاور خارجی را از یک خودروی سمند در شهر شیراز کشف کردند.

او گفت: کالا‌های مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و پرونده‌ای نیز جهت بررسی موضوع در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

سالاری با اشاره به بازجویی از راننده خودرو سواری و انجام تحقیقات توسط شعبه رسیدگی کننده گفت: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که پاور‌های مکشوفه قاچاق بوده و بدون پرداخت عوارش گمرکی وارد کشور شده که با احراز تخلف در این پرونده، شعبه رسیدگی کننده حکم به جریمه ۱۵ میلیارد ریالی متهم و ضبط کالا‌های مکشوفه به نفع دولت صادر کرد.

 

جریمه ۴ میلیاردی یک واحد صنفی به علت گرانفروشی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از اجرای حکم یک واحد تراشکاری صنعتی به علت گرانفروشی خدمات خبر داد و گفت: با گزارش بازرسان سازمان صمت در خصوص تخلف یک تراشکاری صنعتی، پرونده این واحد صنفی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

سالاری گفت: بر اساس گزارش بازرسان، این واحد صنفی بابت ارائه خدمات مبالغ زیادی را از مشتریان اخذ کرده و مرتکب تخلف گرانفروشی شده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اضافه با اشاره به احضار متصدی واحد صنفی و انجام تحقیقات در این رابطه گفت: در بررسی‌های به عمل آمده، تخلف گرانفروشی در پرونده محرز و نهایتا حکم به جریمه ۴ میلیارد ریالی واحد صنفی متخلف صادر شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه