English

درجه قرب الهی و رفعت با بندگی خدا کسب می شود

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: خداوند بی جهت به کسی مقام قرب و رفعت نمی‌دهد، و اهل بیت (ع)که به این مقام رسیدند؛ بندگی خدا را کردند.

درجه قرب الهی و رفعت با بندگی خدا کسب می شود

ه گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی، در مراسم توسل به حریم کبریا گفت: همانطور که در روایات ذکر شده، خداوند بی جهت به کسی مقام قرب و رفعت نمی‌دهد، و اهل بیت (ع)که به این مقام رسیدند؛ بندگی خدا را کردند، در بندگی خداست که عباد معرفی می‌کند و محبت او را در قلوب قرار می‌دهد.

وی ضمن استناد به آیات قرآن در سوره توبه و فجر گفت: فرقی بین زن و مرد وجود ندارد، خدا برای بندگانش اعم از زن و مرد شأنیت قائل است و باب رشد و تعالی و کمال را برای آنها باز کرده است.

استاد حوزه علمیه افزود: اینها که به دنبال شعار زن، زندگی، آزادی هستند، بدانند که طبق فرمایش قرآن اگر می خواهند معنا و مفهوم آزادی را پیدا کنند باید به سراغ قرآن بروند.

مومنی با اشاره به نفس مطمئنه که در سوره فجر آمده گفت: نفس مطمئنه از رهگذر اعتماد به خداست که انسان اعتماد به نفس پیدا می‌کند. نفسانیات بر نفس مطمئنه غالب نمی‌شوند، انسان زیر مشت و لگد هم برود به مقام معظم رهبری، دین و اعتقاداتش بی حرمتی نمی کند.

وی درباره هنجارشکنی در اغتشاشات اخیر گفت: آنها که هنجار جامعه اسلامی را می‌شکنند بدانند ایران حرم اهل بیت(ع) است و باید حرمت آن حفظ شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه