موج
کدخبر : ۴۵۶۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-456935

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: چهار هزار و 55 تن نهاده بذری برای کشت سال زراعی جاری در بین کشاورزان استان توزیع شده و این روند ادامه دارد. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسن عنایتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۳۰۰ تن بذر گندم، یک هزار هزار تن بذر شالی، ۳۵۰ تن بذر شبدر علوفه ای، ۲۰۰ تن بذر سویا، ۱۵۰ تن جو، ۴۶ تن بذر انواع کلزا، ۶ تن بذر سبزیجات برگی و غده ای و حدود سه تن بذر پنبه مورد نیاز کشاورزان مازندرانی در راستای حمایت از بخش کشاورزی تاکنون توزیع شده و تا پایان سال این روند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی های صورت گرفته پیش بینی می شود برای سال زراعی جاری در سطح ۲۹ هزار هکتار گندم به صورت دیم و ۲۶ هزار هکتار گندم آبی، ۲۱۵ هزار هکتار کشت اول برنج و ۱۰۵ هزار هکتار کشت مجدد و پرورش رتون (دنوج)، ۲۹ هزار هکتار جو و بیش از ۲۷ هزار هکتار شبدر و ۳۰ هزار هکتار انواع سبزیجات کشت انجام گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به توزیع یک هزار تن بذر شالی در سال گذشته، گفت: در راستای برنامه حمایتی دولت از کشاورزان امسال با توجه به وضعیت زیرکشت بذر شالی شامل رقم برنج هاشمی، طارم، شیرودی، ندا و فجر از اوایل بهمن توزیع می شود.

وی افزود: در زمان حاضر مراحل کشت جو، شبدر و کلزا در حال اتمام است و ۵۰ درصد کشت گندم و انواع سبزیجات به دلیل دیرهنگام بودن بارش ها در سطح زمین های کشاورزی استان انجام شده است.

عنایتی با اشاره به افزایش ۲۱ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، بیان داشت: ۸۴ هزار تن گندم در سال جاری از کشاورزان استان مازندران خرید شده است و این در حالی بود که این رقم در سال گذشته ۶۸ هزار تن بود.

وی به تولید ۱۵ هزار و ۸۰۰ تن کلزار در مازندران در سال جاری اشاره و تصریح کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ تن کلزا به صورت تضمینی و بقیه به صورت خرید توافقی و آزاد از کشاورزان استان خریداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به ۱۵۳ هزار تن کود یارانه دار(تکلیفی) برنامه ابلاغی مازندران، خاطرنشان ساخت: برای حمایت از کشاورزان تاکنون ۷۰ هزار و ۷۸ تن کود اوره، ۱۱ هزار و ۲۴۷ تن کودهای فسفاته و هفت هزار و ۳۱۶ تن کودهای پتاسه برای کشت پاییزه در بین کشاورزان استان توزیع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها