موج
کدخبر : ۴۵۵۶۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455650

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب خبرداد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب از پیشرفت 90 درصدی عملیات اجرایی پروژه مدیریت رواناب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مربوط به پروژه های بخش بیابان در منطقه احمد آباد کلیبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، خسرو بهرامی نژاد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب گفت: بیابان‌زایی به مفهوم تخریب سرزمین یا کاهش توان تولید بیولوژیک در مناطق خشک و نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب می باشد که بشر امروزه با آن روبرو است، این پدیده سبب کاهش زمین های قابل کشت و در نتیجه تقلیل منابع و محصولات کشاورزی می شود.

وی ضمن بیان این مهم که چرای بیش از حد دام ها، آبیاری نادرست و شور کردن خاک ها، تبدیل اراضی مرتعی به کشتزار ها و نفوذ به منابع طبیعی از عوامل بیابانی شدن عرصه ها مرتعی و جنگلی است افزود: فرسایش آبی و بادی که کانونی برای ریز گرد هاست از نتایج بیابان زایی می باشد.

بهرامی نژاد افزود: به منظور مقابله با بیابان زایی پروژه‌ایی به مساحت ۳۲۴ هکتار با اعتباری به مبلغ ۲۷۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مربوط به پروژه‌ های بخش بیابان با پیشرفت ۹۰ درصد در این شهرستان در حال اجرا است.

 وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه شامل احداث بند‌های خاکی با عرض (پایین ۹ متر و بالا ۳ متر) طول ۲۳۰ متر و ارتفاع ۱.۲ متر که به صورت عمود بر آبراهه‌ ها است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب افزود: هدف از اجرای این سازه‌ها را تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، کنترل سیل، جلوگیری ازهدر رفت آب و تقویت پوشش گیاهی منطقه، جلوگیری از فرسایش خاک و مقابله با پیامد‌های ناشی از سیل و خشکسالی است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها