موج
کدخبر : ۴۴۱۱۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-441149

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تشکیل قرارگاه اشتغال کمک خواهد کرد تا زیرساخت‌های معیوب حذف، شفافیت و امکان دسترسی به اطلاعات فراهم، فضای کسب و کار بهبود و حذف فرآیندهای زائد و تربیت نیروی انسانی و کادر اجرای زیست بوم اشتغال فرصت ابتکار عمل پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی اکبر خادمی مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه‌شنبه در افتتاحیه «رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی» در قم، ادامه داد: قرارگاه ملی اشتغال توسعه کننده زیست بوم اشتغال و تولید در کشور خواهد بود رسالت این قرارگاه توسعه فناوری و تجمیع امکانات و ظرفیت های موجود است.

وی بیان کرد: تحقق زیست بوم اشتغال در کشور در مرتبه اول نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و در مرتبه دوم حرکت هماهنگ نهادهای حاکمیتی در مسیر تولید و اشتغال است.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور اشتغال افزود: ناهمسویی ظرفیت‌ها و عوامل دخیل، فشارهای بیرونی و تحریم و زیرساخت‌های معیوب حکمرانی سه مشکل و چالش اشتغال در ایران است.

خادمی اضافه کرد: تشکیل قرارگاه اشتغال کمک خواهد کرد تا زیرساخت‌های معیوب حذف،  شفافیت و امکان دسترسی به اطلاعات فراهم، فضای کسب و کار بهبود و حذف فرآیندهای زائد و تربیت نیروی انسانی و کادر اجرای زیست بوم اشتغال فرصت ابتکار عمل پیدا کند.

وی با بیان اینکه بی‌اطلاعی عمومی و سردرگمی فعالان و گروه‌های مردمی در حوزه اشتغال آفرینی از چالش‌های مهم زیست بوم اشتغال کشور است، ابراز داشت: طرح زیست بوم ملی تولید و اشتغال هم اکنون در مراحل پایانی خود دارد که امید می‌رود هر چه زودتر آیین نامه اجرایی آن توسط هیات دولت ابلاغ شود.

زیست‌بوم اشتغال کشور با هدف ایجاد سالانه یک میلیون شغل در اولین جلسه شورای عالی اشتغال دولت سیزدهم، رونمایی شد.

این زیست‌بوم ۲ الزام در زمینه تکنیک‌ها و روش‌های ایجاد اشتغال و ایجاد و هماهنگی در سطح کلان برای عملیاتی شدن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های کشور در راستای اشتغال آفرینی دارد.

زیست‌بوم اشتغال، ۲ گروه افراد بیکار و افراد فاقد شغل شایسته را به عنوان مخاطب در نظر دارد و تلاش می‌کند برای افراد بیکار شغل ایجاد کرده و وضعیت شغلی افراد فاقد شغل شایسته را نیز بهبود بخشد.
همچنین در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم ۲۰ مصوبه در راستای تسهیل و تحقق برنامه ملی ایجاد اشتغال به تصویب رسید.

رویداد ملی«هجرت اشتغال آفرینی» امروز در قم آغاز و بمدت یک هفته در قالب کارگاه های آموزشی ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها