موج
کدخبر : ۴۳۴۶۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-434683

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت:ک اجرای مصوبات مناسب سازی و ایجاد زیرساخت و بستر یک زندگی بدون دغدغه برای معلولان بصورت کامل منوط به اعتبارات صرف نیست، بلکه بیش از هر چیز درگرو مدیریت و عزم جهادی است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رضا علیخانی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان با عنوان اینکه فرمانداران مسئول اصلی موضوع مناسب سازی برای افراد ناتوان و ملزم به ابلاغ مصوبات و قوانین و آیین نامه ها در این زمینه به عوامل اجرایی هستند، اظهار داشت: معلولان و سالمندان و افراد ناتوان مانند افراد عادی حق و حقوق قانونی دارند که باید از آن بهره مند شوند و موانع و محدودیت ها باید از جلوی راهشان برداشته شود تا از خدمات اجتماعی و اداری برخوردار گردند.

وی با بیان این که فرمانداران بازوی اجرایی تحقق این مهم در شهرستان ها هستند و نقش حاکمیتی در این راستا دارند، ادامه داد: فرمانداران همچنین نقش نظارتی و کنترلی دارند و می بایست ارزیابی های لازم و وظایف محوله را به درستی انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بیان داشت: اجرای مصوبات مناسب سازی و ایجاد زیرساخت و بستر یک زندگی بدون دغدغه برای معلولان به صورت کامل منوط به اعتبارات صرف نیست، شرط نخست در اجرای این موضوع باور و اعتقاد مسئولین و دستگاه های اجرایی مرتبط نسبت به عملیاتی کردن مقوله مناسب سازی می باشد و باید این باور را داشته باشند که افراد معلول و ناتوان سهمی در جامعه و حقوق شهروندی دارند.

وی با اشاره به این که نگاه عالمانه، استاندارد، الگو و طرح مشخص در تمامی شهرهای استان یک ضرورت مهم در اجرای موضوع سالم سازی است، تصریح کرد: بدون مدیریت و عزم جهادی این کار میسر نمی شود.

علیخانی با بیان این که سازمان بهزیستی در عملی کردن مقوله مناسب سازی محور کار و نقش اصلی و مطالبه گر را دارد تا شاهد تدوین یک طرح و برنامه مطلوب در اجرای موضوع مناسب سازی باشیم، گفت: کمیته پیگیری، نظارت و مطالبه گری جهت پیگیری مصوبات مناسب سازی می بایست توسط اداره کل بهزیستی تشکیل شود تا دستگاه هایی که همکاری و اقدامات لازم را انجام نمی دهند پاسخگو باشند و همکاری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها