موج
کدخبر : ۴۳۱۳۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-431367

حامد رضایی:

سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: در قالب طرح غربالگری بینایی ۶۶ هزار کودک سه تا ۶ ساله مورد غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حامد رضایی ، سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: طرح غربالگری بینایی و پیشگیری از تنبلی چشم در قالب یک برنامه کشوری از امروز همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف جلوگیری از اختلالات بینایی به ویژه تنبلی چشم در گروه سنی سه تا ۶ سال اجرایی و عملیاتی می‌شود، گفت: با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات همکاران ما در مراکز بینایی‌سنجی سعی می‌کنند تا چشم کودکان را مورد ارزیابی قرار داده و موارد مشکوک را گزارش دهند.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: برای کودکان با بینایی سالم به دور از عیوب احتمالی کارت سلامت صادر شده و کودکان مشکوک به تنبلی چشم نیز به مراکز تخصصی ارجاع داده می‌شوند.

رضایی می گوید: سالانه بیش از ۶۰ هزار کودک سه تا ۶ ساله در قالب این طرح مورد سنجش و پایش قرار می‌گیرند تا سلامت بینایی آنها مورد تأیید و توجه قرار گیرد.

وی افزود: از این تعداد ۶۰۰ کودک در مراحل اولیه و نهایی با مشکل تنبلی چشم به پزشکان متخصص ارجاع داده شدند تا با سرعت راهکارهای پیشگیرانه و درمان تنبلی چشم مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: در سطح کشور و استان اردبیل تنها یک درصد کودکان سه تا ۶ سال با مشکل تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی روبه‌رو می‌شوند که با تشخیص به موقع سعی بر این است تا جلوی نابینایی و یا کم بینایی این کودکان گرفته شود.

رضایی فعالیت ۱۸۰ پایگاه را در سطح استان برای اجرای طرح غربالگری بینایی یادآور شد و گفت: خانواده‌ها با در دست داشتن شناسنامه کودکان می‌توانند به این پایگاه‌ها مراجعه کرده و بهزیستی را در اجرای مناسب و مطلوب این طرح کمک کنند.

وی می گوید: در سال‌های اخیر سعی شده تا بهترین و شایسته‌ترین امکانات در بینایی‌سنجی کودکان مورد استفاده قرار گرفته و شرایط مطلوبی را در اجرای این طرح کشوری در سطح استان اردبیل شاهد باشیم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها