• کمبود 2800 تخت بستری بیمارستانی در استان خراسان رضوی
  • امکان مبادله پول از طریق غیر بانکی بین ایران و قطر
  • قیمت برنج کاهش یافت
  • شبکه اینترنت کشور تقویت می شود
  • وزیر لبنانی: آماده همکاری با ایران در پروژه‌های راهبردی هستیم
موج
کدخبر : ۴۲۹۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-429444

ازهاری مدعی شد:

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان از عدم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در بانک‌ها انتقاد کرد و گفت: بانک های عامل کردستان در حوزه پرداخت تسهیلات حوزه اشتغال کوتاهی می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ارسلان ازهاری ظهر امروز چهارشنبه در اولین جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان افزود: بحث آموزش های هدفمند و بازارمحور و ایجاد مهارت های شغلی در دوره های اموزشی فنی و حرفه ای باید ارتقایابد و به افراد آموزش دیده تسهیلات پرداخت و کسانی که شغل ایجاد میکنند ،شناسایی و رصد شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به توسعه اشتغال روستایی در سطح کلان استان اشاره کرد وگفت: در سال 1400برای توسعه اشتغال روستایی بالغ بر 550میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد که برای راستی ازمایی و بررسی طرحهای  روستایی بوده است. وی تصریح کرد:طرحهایی روستایی که تسهیلات دریافت نموده و‌شغل ایجاد کرده اند باید رصد و‌شناسایی و از آنها حمایت شود.

 وی در ادامه افزود: تاکنون بالغ بر 156میلیارد تومان اعتبار در اختیار بانکها برای پرداخت تسهیلات بانکی به طرحهای اشتغالزایی تخصیص یافته اما متاسفانه در پرداخت تسهیلات به طرحهای اشتغالزایی به نحو‌مطلوب کار انجام نشده است.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در ادامه بیان داشت: بانکهایی که  تسهیلات اشتغالزایی را به متقاضیان  پرداخت نموده اندو شغل ایجادشده  باید به کار گروه معرفی نمایند.

 ازهاری در ادامه به پرداخت جواز تاسیس طرحهای راکد استان اشاره کرد وگفت: متاسفانه یکی از طرح های راکد استان که حدود 20 سال است جواز تاسیس دریافت کرده اما هیچ‌حرکتی برای احداث آن انجام نشده زمین نمایشگاههای بین المللی سنندج است که نباید جواز تاسیس دریافت نماید و جواز ان به طرحهای جدید واگذارشود. وی به اهلیت سنجی طرحها و سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت:طرحهای اشتغالزایی باید به کسانی داده شود که دارای توان و تخصص و‌پشتوانه مالی باشند و همچنین بتوانند در جذب نیرو وسرمایه گذاری قدرتمند عمل نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

وب گردی