موج
کدخبر : ۴۲۰۱۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-420145

مهدی ناصحی:

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: سیاست‌ این است که پروژه‌های زیارت و گردشگری باید مردمی باشد و مدیریت شهری نباید تولی‌گری کند و شهرداری به عنوان حلال مشکلات پشتیان خواهد بود نه مجری.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی ناصحی نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد در سخنانی عنوان کرد: محور سیاست‌های کلان مدیریت شهری این است که مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد.

ناصحی در ادامه افزود: طرح‌ها و برنامه‌های حوزه گردشگری و زیارت باید در تراز شعار مشهدالرضا(ع) ، جهان‌شهر برکت و کرامت و مبتنی بر پژوهش‌های روشن باشد و همچنین باید توجه داشت شهرداری تنها متولی عرصه مدیریت گردشگری نیست بلکه فقط بخشی از آن به مدیریت شهری بازمی‌گردد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر ادامه داد: موضوعات اجتماعی، فرهنگی و گردشگری چندوجهی است و بر اساس قانون متولیان متعددی در مشهد دارند و دستگاه‌هایی که مشتریان‌شان در مشهد حضور پیدا می‌کنند و قانون در این حوزه تکالیفی بر عهده‌شان قرار داده، کم نیستند.

وی در ادامه تصریح کرد: البته شهرداری یکی از مهم‌ترین مجموعه‌هایی است که در این حوزه‌ مسئولیت دارد و سیاست‌ کلان ما این است که زیست در مشهد باید برای مجاوران و زائران به لحاظ بصری، تردد و تامین سوغات امن باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر متذکر شد: سیاست‌ این است که پروژه‌های زیارت و گردشگری باید مردمی باشد و مدیریت شهری نباید تولی‌گری کند و شهرداری به عنوان حلال مشکلات پشتیان خواهد بود نه مجری.

ناصحی اذعان کرد: در واقع مدیریت شهری به دنبال ایجاد رویدادهایی ماندگار است و تلاش دارد برندینگ مشهد از طریق رویدادهای ماندگار ارتقا، سالیان سال در مشهد تداوم یابد و تبدیل به مناسکی شود که متناظر با جهانشهر و میزبانی این شهر از زائران امام رضا(ع) باشد.

وی اعلام کرد: در همین راستا باید به سمت طراحی رویدادهای دائمی برندساز برای مشهد حرکت کنیم اما شهرداری نباید مجری این طرح‌ها باشد و به عبارتی شهرداری باید در حوزه اجرا یک قدم به عقب برود و ورودش صرفا بنا به ضرورت باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اطلاع داد: در حوزه گردشگری و زیارت ۶ دستگاه به صورت مستقیم صاحب نقش است اما صرفا فعالیت‌های مرتبط با این حوزه از شهرداری مطالبه می‌شود؛ مدیریت شهری براساس سیاست‌ها و راهبردهای خود اقداماتی را در این زمینه دنبال می‌کند اما سایر دستگاه‌ها نیز باید به سهم خود انجام وظیفه کنند.

وی در ادامه یادآور شد: اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، اصناف، اتحادیه هتلداران، آستان قدس رضوی و دستگاه‌های حاکمیتی مانند استانداری و فرمانداری بر اساس قانون تکالیفی نسبت به زائران و گردشگران دارند.

ناصحی در پایان این سخنان خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بخشی از پازل است و انتظار دارد حداکثر حمایت و مشارکت را برای ارتقای کیفیت خدمات زائران و گردشگران را با هم داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها