موج
کدخبر : ۴۰۹۷۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409797

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته متاسفانه 3 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 23 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متاسفانه 3 بیمار کرونایی فوت کرده است.

وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه 31 بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به 118 نفر رسید که از این تعداد 33 بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، 51 بیمار نیز تحت نظر هستند.

حبیب‌زاده بیان کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستانهای خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل یک‌میلیون و 700 هزار و 19 دُز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۸۹۸ هزار و 835 دُز مربوط به نوبت اول و 761 هزار و 679 دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.

وی گفت: تاکنون 39 هزار و 505 دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها