موج
کدخبر : ۴۰۹۰۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409002

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته 23 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت و آمار کرونایی در استان اردبیل، گفت: در شبانه‌روز گذشته، 23 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری به ۱۵7 نفر رسید.

وی افزود: در این مدت خوشبختانه 20 بیمار با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند و 60 بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: 36 بیمار مبتلا به کرونا در شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده که خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 2 بیمار کرونایی در مراکز درمانی فوت کرده است.

حبیب زاده بیان کرد: در عین حال یک میلیون و 666 هزار و 490 دُوز واکسن در استان اردبیل به مراجعان تزریق شده است که 21 هزار و 779 نفر، از واجدان شرایطِ دوز سوم واکسن بودند.

دانشگاه علوم پزشکیِ اردبیل با هشدار درباره احتمال گسترشِ دوباره شیوع کرونا در استان از همه شهروندان خواست استفاده از ماسک و تزریق هر دو دُوز واکسن کرونا را جدی بگیرند.

براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های مشگین شهر، پارس آباد و بیله سوار در وضعیت زرد و شهرستانهای اردبیل، خلخال، گرمی، نیر، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها