موج
کدخبر : ۴۰۵۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405945

غلامحسین دلبری:

معاون پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: بهزیستی خراسان رضوی دو برنامه پیشگیری از آمبلیوپی و غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان را از سال‌ها پیش در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامحسین دلبری معاون پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی در خبری عنوان کرد: برنامه‌های آموزشی برای مسئولان این مراکز برگزار شده است و برای مراکزی که در غربالگری تابلوخوانی بینایی مشارکت دارند چارت E خریداری شده و با حضوری شدن مراکز آموزشی از جمله مهد‌های کودک، مراکز غربالگری نیز فعال شده‌اند.

دلبری در ادامه این سخنان اضافه کرد: در مراکزی که غربال را با دستگاه‌های پلاس اپتیک انجام می‌دهند نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده و این مراکز آماده‌ی اجرای طرح هستند.

معاون پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی همچنین افزود: مراکز بهداشت، مهدهای کودک و مراکز مثبت زندگی در این طرح همکاری دارند و هماهنگی‌های لازم با بهداشت استان و آموزش و پرورش برای اجرای طرح انجام شده است.

وی در ادامه یادآور شد و گفت: برنامه پیشگیری از آمبلیوپی که بیش از ده سال است در استان خراسان رضوی اجرا می‌شود تا کنون ده‌ها کودک را از نابینایی و کم‌بینایی نجات داده است.

دلبری در خاتمه تصریح کرد: بهزیستی خراسان رضوی دو برنامه پیشگیری از آمبلیوپی و غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان را از سال‌ها پیش در دستور کار گذاشته و بر اساس آمار قابل استناد دست کم ۲ هزار کودک در دهه گذشته از نابینایی، کم‌بینایی، ناشنوایی و کم‌شنوایی نجات پیدا کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`