موج
کدخبر : ۴۰۴۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404948

مدیرکل کمیته امداد مازندران:

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه تا پایان امسال یا شش ماهه اول سال آینده 1300 مددجوی در انتظار خانه تحت حمایت امداد، صاحب خانه می شوند، گفت: 340 واحد مسکن از این تعداد توسط بسیج سازندگی سپاه کربلا ساخته می شود که در ساخت 40 درصد پیشرفت داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام بشیر عالیشاه اظهار داشت: 80 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد حمایتی بهره مند هستند و کمیته امداد استان توفیق دارد که با پرداخت وام اشتغال زمینه خودکفایی مددجویان را فراهم می کند.

وی به پرداخت مستمری مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: مستمری مددجویان، یک نفره 350 هزار تومان، دو نفره 500 هزار تومان، سه نفره 700 هزارتومان چهار نفره 900 هزار تومان و پنج نفره و پنج نفر به بالا یک میلیون و 100 هزار تومان به مددجویان پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران از همراهی و همکاری خبرنگاران و اصحاب رسانه در راستای اطلاع رسانی از اخبار کمیته امداد تقدیر کرد و گفت: کمیته امداد مازندران در شرایط کرونا به طور جدی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ورود پیدا کرد و خدمات قابل توجهی با کمک های مؤمنانه، رزمایش همدلی و... ارائه کرد.

وی بیان داشت: در کمک های مؤمنانه امسال با همکاری بسیجیان، خیران و مردم نوعدوست، موسسات خیریه یک میلیون و 800 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

حجت الاسلام عالیشاه افزود: در ماه رمضان اطعام مهدوی و در ماه محرم و صفر اطعام حسینی برگزار شد و 170 هزار سبد غذایی(معیشتی) از 300 هزار تومان تا 500 هزار توزیع شده است.

وی عنوان داشت: در دهه آخر ماه صفر و در طرح ویژه نذرواره سردار سلیمانی نیز 15 هزار سبد غذایی توزیع و هر روز از اربعین تا شهادت امام رضا (ع) 20 هزار پرس غذای گرم مجموعا 190 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

حجت الاسلام عالیشاه با بیان اینکه 12 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران، دانش آموز هستند و یادآورشد: 2700 نفر از ایتام و 9 هزار و 700 نفر از فرزندان طرح محسنین نیز از خدمات این نهاد حمایتی برخوردارند.

وی گفت: ساخت 1300 واحد مسکن مددجویی در دست احداث است و اعتبار اشتغال 440 میلیارد تومان است و که به 70 درصد مددجو و 30 درصد از غیر مددجو برای طرح اشتغال تسهیلات پرداخت می شود و خدا را شاکریم که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می سازیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران اظهار داشت: با توجه به امتیازاتی که کمیته امداد دارد، بسته تشویقی به شرکت ها ارائه می شود و تا دوسال حق بیمه مددجویان به شرکت ها پرداخت می شود و همچنین تا 100 میلیون تومان وام در بحث کارفرمایی که 20 تا 40 نفر مددجو را مشغول به کار شوند، به حساب کارگاه ها و شرکت ها واریز می شود.

وی ادامه داد: این نهاد زمینه خودکفایی مددجویان را فراهم می سازد و تعامل کمیته امداد با شرکت ها و کارگاه ها و کارخانجات خوب است و شهرک های صنعتی از این امتیازات و بسته های تشویقی استقبال کردند.

حجت الاسلام عالیشاه افزود: مددجویان می توانند به کمیته امداد شهرستان ها مراجعه و نام نویسی کنند تا بر اساس آن به شرکت ها و کارگاه ها معرفی شوند.

وی تصریح کرد: اعتبار اشتغال امسال دو برابر سال قبل است و باید 12 هزار پرونده تشکیل دهیم و این افراد به بانک معرفی شوند و تاکنون بیش از 10 هزار پرونده به بانک ها معرفی شدند و 270 میلیارد تومان اعتبار به کمیته امداد رسید و امیدواریم کل اعتبار جذب شود در اشتغال مددجویی به رتبه نخست دست یابیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته صد درصد اعتبار جذب و بیش از هفت هزار شغل ایجاد شد، گفت: تا پایان امسال و یا شش ماهه اول سال آینده تمام 1300 مددجوی در انتظار خانه تحت حمایت امداد، صاحب خانه می شوند.

وی یادآور شد: 2500 خانوار تحت حمایت از مسکن محروم هستند و هزار خانوار دارای زمین هستند و که دریافت پروانه ساخت آن در حال اقدام است و هزار و 500 مددجو فاقد زمین برای ساخت مسکن هستند و با کمک خیران در تلاش هستیم تا زمین ساخت مسکن این افراد تهیه شود.

حجت الاسلام عالیشاه تصریح کرد: تسهیلات مسکن 100 میلیون تومان وام بنیاد مسکن است و 50 میلیون تومان کمک بلاعوض کمیته امداد و 30 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و با 20 میلیون تومان وام خیرین و آورده مددجو برای مددجویان مسکن تیپ یک یا تیپ دو ساخته و به آنها تحویل داده می شود.

وی با تقدیر از همراهی بسیج سازندگی ابراز داشت: 340 واحد مسکن توسط بسیج سازندگی ساخته می شود که در ساخت 40درصد پیشرفت داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`