موج
کدخبر : ۴۰۴۷۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404761

ابوالفضل دهستانی:

رییس اتحادیه صنف سفره‌خانه‌داران سنتی مشهد بیان کرد: این واحد‌های سنتی از ظرفیت‌های مهم گردشگری محسوب می شوند و طبخ غذای سنتی به ترویج فرهنگ این نوع غذا‌ها کمک کرده و محلی برای جذب گردشگر از طریق صنعت غذا است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل دهستانی رییس اتحادیه صنف سفره‌خانه‌داران سنتی مشهد اعلام کرد: علت عمده جمع‌آوری این سفره‌خانه‌ها ، فقدان تناسب بین درآمد و هزینه‌های آنها است.

دهستانی همچنین گفت: مکان این سفره‌خانه‌ها که تا پیش از محدویت‌های کرونایی رونق داشتند، اجاره‌ای بودند و صاحبانشان بخاطر مشکلات اقتصادی دیگر قادر به پرداخت اجاره‌بها و سایر هزینه‌ها با توجه به کمبود درآمد نبوده‌اند.

رییس اتحادیه صنف سفره‌خانه‌داران سنتی مشهد ادامه داد: هرچند دولت قول‌های زیادی برای کمک به صنوف آسیب دیده از محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا داد تا مانع از تعطیلی سفرهخانه های سنتی شود، اما حمایت مناسب و موثری از آن‌ها صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: این واحد‌های سنتی از ظرفیت‌های مهم گردشگری محسوب می شوند و طبخ غذای سنتی در سفرهخانه به ترویج فرهنگ استفاده از این نوع غذا‌های دارای ارزش بالای تغذیه کمک کرده و محلی برای جذب گردشگر بیشتر از طریق صنعت غذا است.

دهستانی در ادامه متذکر شد: اشتغالزایی مستقیم هر واحد سفره‌خانه ۲۵ نفر است که در کنار آن برای تعداد زیادی نیز اشتغال غیرمستقیم بوجود می‌آید و هم‌اینک ۴۵ واحد سفره‌خانه سنتی فعال و دارای پروانه کسب با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اعمال فاصله فیزیکی لازم، الزام به استفاده از ماسک طبی صورت و دارای کارت تاییدیه بهداشتی در سطح کلانشهر مشهد مشغول ارایه خدمت هستند.

رییس اتحادیه صنف سفره‌خانه‌داران سنتی مشهد تاکید کرد: همچنین همه افراد فعال و شاغل در سفره‌خانه‌های مشهد شامل صاحبان، مدیران، کارکنان و آشپز‌های این واحد‌ها دو نوبت واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی متذکر شد: ارائه قلیان یا مواد دخانی در همه واحد‌های سفره‌خانه سنتی نیز ممنوع اعلام شده و هفته پیش بنا بر حکم قضایی در چارچوب طرح اجرایی مشترک مرکز بهداشت، اداره نظارت بر اماکن و این اتحادیه ۶۵ عدد قلیان موجود در مراکز غیرمجاز مشهد جمع‌آوری شد.

دهستانی در خاتمه خاطرنشان کرد: این اقلام بخاطر ممنوعیت عرضه قلیان یا مواد دخانی در سفره‌خانه‌های سنتی مورد استفاده برخی باغسرا‌ها و اماکن غیرمجاز بود که با نظارت مقام قضایی در حال جمع‌آوری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`