موج
کدخبر : ۴۰۴۵۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404540

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی خاموشی:

مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: از همه شما کادر درمان سپاسگذاریم و زبان ما در مقابل زحمات شمل قاصر است و ما مانند همه دنیا درگیر کرونا شدیم و متناسب با دنیا برای مهار کرونا برنامه ریزی کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در افتتاحیه هشتمین دوره طرح زائران رضوی در سخنانی عنوان کرد: شما کادر درمان در خط مقدم جبهه نظام سلامت هستید و ما قدردان زحمات شما هستیم.

حجت‌الاسلام‌ خاموشی در ادامه این سخنان تصریح کرد: کمک کردن به دیگران در زمینه‌های درمانی و یا اقتصادی و یا خود را در غم دیگران شریک کردن مواسات می‌گویند.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین افزود: برخی از پزشکان و پرستاران لایق عنوان منجی و فرشته هستند و گروه‌های مشترک با وزارت بهداشت و درمان تشکیل دادیم و اصرار دارم پلتفرم‌های دارو، درمان، تجهیزات پزشکی، رادیولوژی به گونه‌ای باشد که به تفاهم برسیم، ما قدرت توسعه امکانات، اما به صورت منطقی را داریم.

حجت‌الاسلام‌ خاموشی در ادامه یادآور شد: وقتی بیمارستان وقفی را تحویل می‌گیرید طبق توافق نامه بارندی کار بیمارستان روز اول شکل بگیرد و نگذاریم این دستگاه‌ها مشکل پیدا کند و یا ساختمان رو به فرسایش برود بعد تصمیم بگیریم و ما این تفاهم نامه را پیش می‌بریم، چون معتقدیم وقف سهم بزرگی در شبکه بهداشتی و درمانی دارد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: ما از همه شما کادر درمان سپاسگذاریم و زبان ما در مقابل زحمات شمل قاصر است و ما مانند همه دنیا درگیر کرونا شدیم و متناسب با دنیا برای مهار کرونا برنامه ریزی کردیم.

وی در ادامه گفت: عده‌ای می‌گویند ما واکسن نمی‌زنیم در حالی که اگر متخصصین و حقوق جمعی جامعه می‌گوید باید افراد تمکین کنند تا این ویروس از ایران و جهان رخت بربندد و ما به زندگی عادی برگردیم و جلو این ضرر‌ها گرفته شود.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه متذکر شد: ما باید از این شبکه درمانی که صادقانه جان برکف در خط مقدم دفاع جانانه درمانی کرد را پاس بداریم و تشویق و ترغیب کنیم و من نیز به شهدای شما با کمال احترام سلام می‌کنم و برای خانواده‌های آن‌ها طلب صبر می‌کنم.

وی اظهار کرد: ایران اسلامی به دانشمندان و کسانی که در مسیر علم گام برمیدارند افتخار می‌کند و ایران باید در افق آینده خود بسیاری از قله‌های علم و دانش را طی کند و چرا ما نباید تجهیزات پزشکی که توان تولید را داریم تولید نکنیم و از خارج به چندین برابر قیمت بخریم لذا باید آینده را به گونه‌ای ببینیم که خود تولید کننده این تجهیزات پزشکی باشیم.

حجت‌الاسلام‌ خاموشی در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر کسی طرحی در این زمینه‌ها دارد که در مرحله تجاری سازی است، میتواند تحریم را دور بزند، مسیر را نزدیک کند و برای شهروندان ایران کالایی ارزان تولید کند، اوقاف از ان طرح حمایت کامل می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`