موج
کدخبر : ۴۰۴۵۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404507

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در شبانه‌روز گذشته 3 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت و آمار کرونایی در استان اردبیل، گفت: در شبانه‌روز گذشته، 28 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری به 178 نفر رسید.

وی افزود: در این مدت خوشبختانه 33 بیمار با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند و 106 بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: 40 بیمار مبتلا به کرونا در شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و متاسفانه 3 نفر از بیماران کرونایی نیز در شبانه‌روز گذشته فوت کردند.

حبیب زاده با اشاره به تزریق بیش از یک‌میلیون و 445 هزار و 357 دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، تصریح کرد: 850 هزار و 434 دُز مربوط به مرحله اول و 594 هزار و 923 دُز نیز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون بر علیه کرونا است.

وی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن تنها راه کنترل و کاهش این بیماری است و افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند سریعا جهت دریافت واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان های اردبیل، پارس آباد و خلخال در وضعیت زرد و شهرستانهای نمین، کوثر، سرعین، گرمی، بیله سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`