موج
کدخبر : ۴۰۴۳۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404350

مجتبی میهن پرست:

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام با اشاره به اینکه سامانه بارشی از فردا وارد آسمان استان خواهد شد و موجب ناپایداری هوا می شود،گفت: این سامانه بارشی تا روز جمعه در آسمان استان فعال است هرچند شدت بارش ها از سیستم قبلی ضعیف تر است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مجتبی میهن پرست رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام افزود: رگبار، رعد و برق نقطه ای و وزش باد به نسبت شدید موقتی از دیگر پدیده های جوی این سامانه بارشی است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام به دمای هوا اشاره و اظهار داشت: هرچند هفته جاری دمای هوا کاهش می یابد اما در هفته آینده دمای هوا نسبت به روزهای گذشته بین 6 تا 8 درجه کاهش می باید.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی باوجود ضعیف بودن اما به علت رگباری بودن و احتمال تقویت نقطه ای بارش ها، احتمال آبگرفتگی موقت معابر در برخی نقاط مستعد وجود دارد، تصریح کرد: روز چهارشنبه نیمه شمالی، روز پنجشنبه نیمه شرقی و مرکز استان و در طی روز جمعه نیز حاشیه مناطق شرقی استان متاثر از این سامانه بارشی می شود.

گفتنی است که طبق پیش بینی های هواشناسی میزان بارش های استان در پاییز و زمستان امسال کمتر از حد نرمال خواهد بود و هفته گذشته اولین بارش باران پاییزی با 13 میلی متر بارش در استان رخ داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`