موج
کدخبر : ۴۰۳۷۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403738

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از تولید 150 تن خرمالو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید اسماعیل علوی اظهار داشت: 150 تن خرمالو در شهرستان میاندورود تولید و برای فروش در بازارهای استان عرضه شد.

وی ادامه داد: گیاه خرمالو آفتاب دوست است و در مناطقی که دارای آب و هوای خنک و معتدل با آفتاب کافی است دارای رشد و عملکرد مطلوبی بوده و در مناطقی که هوا کمی سرد است باید اطراف آن محصور شود تا از خسارات ناشی از سرما و یخ‌زدگی محافظت شود که البته خرمالو در عین حال گیاهی مقاوم به سرما است و در مناطق گرم و نیمه گرم تا منفی 12 درجه سانتی‌گراد را تحمل می کند، ولی به سرمای زمستان نیازمند است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود گفت: 10 هکتار زمین این شهرستان به کشت درخت خرمالو اختصاص دارد که با میانگین عملکرد 15 تن در هکتار، سالانه 150 تن خرمالو برداشت می شود.

وی بیان داشت: خرمالو سرشار از ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B6 به همراه میزان زیادی فیبر، منیزیم، مس، منگنز، پتاسیم و فسفر است و بر اساس پژوهش‌های محققین، خرمالو به جز ترکیبات دیگری مانند فلاونوید، تانن و فنولیک اسید، همچنین ترکیبات ارگانیک مثل کاتچین، گالوکاتچین، بتولینیک اسید و انواع ترکیبات کارتنوئید دارد که جزئی از خانواده‌ ویتامین‌های ب کمپلکس هستند و نیز بهبود سلامت سیستم گوارشی، ضد سرطان بودن و تأثیر روی سیستم گردش خون و سلامت قلب از دیگر فواید مصرف این میوه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`