موج
کدخبر : ۴۰۳۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403438

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد:

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری متهم 24 ساله ای که 500 میلیارد ریال با ترفند جعل و چک بلامحل از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سردار مرتضی میرزایی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان و مسافران شهرستان چالوس مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: متهم با اجاره دادن ویلا در فاصله زمانی مختلف به چند نفر در شهرستان چالوس، لوازم منزل را قبل از اجاره دادن به نفر بعدی سرقت می کرد و متواری می شد که با تلاش مأموران پلیس آگاهی، این کلاهبردار حرفه ای در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های به عمل آمده به کلاهبرداری و سرقت اعتراف کرد، افزود: این کلاهبردار منازل و ویلاها را به مدت معین یک ساله از مالکان اصلی اجاره می کرد و به صورت ماهیانه و هفته ای، همزمان به چند نفر از شهروندان و مسافران اجاره می داد و در فرصت مناسب با توجه به در دست داشتن کلید درب منازل، اقدام به سرقت لوازم می کرد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم از تحویل وی به مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی خبر داد و گفت: با استعلام از سوابق متهم مشخص شد، نامبرده دارای سابقه 6 فقره کلاهبرداری جعل، استفاده از سند مجعول نسبت به 6 فقره مبایعه نامه، 12 فقره چک برگشتی، سرقت اموال منزل، انتقال و فروش مال غیر، ثبت 6 باب پلاک ثبتی و سرقت 2 دستگاه خودرو در تهران و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی است.

میرزایی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کلاهبرداری مذکور بالغ بر 500 میلیارد ریال، تأکید کرد: شهروندان در معاملات و اجاره منازل و سایر معاملات پولی از واحد های صنفی معتبر و دارای مجوز رسمی اقدام کنند و مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند زیرا بسیاری از جرایم مالی از سهل انگاری، غفلت و ساده انگاری و اعتماد بی جای افراد اتفاق می افتد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`