موج
کدخبر : ۴۰۳۴۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403437

غلامرضا خادمی:

رییس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد بیان کرد: خطر اوج گیری مجدد کرونا، شیوع ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی‌های فصل سرما به ما می‌گوید که نباید در این زمان کودکان به مدرسه بروند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامرضا خادمی رییس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد در خبری اعلام کرد: استادان گروه کودکان بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد معتقدندکه مدارس نباید تا اطلاع ثانوی بازگشایی شود.

خادمی در ادامه خبر عدم بازگشایی مدارس افزود: در نشستی که دیروز برگزار شد، استادان گروه کودکان بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد تاکید داشتند که مدارس تا اطلاع ثانوی بازگشایی نشود چون علاوه‌ بر اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا ، ویروس‌های آنفلوآنزا و سرماخوردگی زمستانی نیز شیوع پیدا خواهد کرد.

رییس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد همچنین عنوان کرد: اکنون علاوه بر شیوع ویروس کرونا که اخیرا در موج پنجم داشتیم و البته هنوز هم خطرش وجود دارد، ویروس آنفلوآنزا هم در جامعه شیوع پیدا کرده و در موقعیتی نیستیم که بخواهیم مدارس را باز کنیم.

 وی همچنین متذکر شد: خطر اوج گیری مجدد کرونا، شیوع ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی‌های فصل سرما به ما می‌گوید که نباید در این زمان کودکان به مدرسه بروند و  برای جبران خلأهای آموزشی باید آموزش‌های مجازی را تقویت کرد و متخصصین اطفال با رفتن کودکان به مدارس مخالف هستند و چنانچه مقدور است باید آموزش‌های مجازی تقویت شود.

 رییس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد یادآور شد: اکنون علاوه‌بر کرونا، عفونت ویروسی دیگری نیز در شهر مشهد وجود دارد که یک نوع آنفلوآنزای نوع A و عفونتی تنفسی است که شیوع زیادی هم دارد و به طور پیاپی در مطب‌ ها کودکانی با این عفونت را ویزیت می‌ کنیم. سرماخوردگی، ویروس آنفلوآنزا و... ویروس‌های زمستانه‌ای هستند که با فروکش کردن کرونا، اوج می‌گیرند.

وی همچنین تصریح کرد: خانواده‌ها به کودکان بالای ۶ ماه حتما واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند چرا که آنفلوآنزا برای کودکان آسیب زننده‌ است و حتی پیش از کرونا هم آنفلوآنزا آسیب زیادی به کودکان وارد می‌کرد و موجب فوت هم می‌شد.

خادمی در خاتمه خاطرنشان کرد: قیمت واکسن آنفلوآنزا حدود ۱۶۰هزار تومان است و پیشنهاد می‌شود تمامی افراد گروه‌های پرخطر مانند کودکان زیر پنج سال، مادران باردار، سالمندان، بیماران تنفسی و... واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند و حتی توصیه می‌شود خانواده‌ها در صورتی که تمکن مالی دارند واکسن پنوموکوک که مربوط به عفونتی میکروبی است را هم به فرزندان کوچک خود تزریق نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`