موج
کدخبر : ۴۰۳۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403426

رامین جمشیدی خبر داد:

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان اردبیل از تصویب طرح های مدیریت مناطق حفاظت شده آق داغ و اثر طبیعی ملی سبلان در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین جمشیدی ، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه طرح های مدیریت مناطق حفاظت شده آق داغ و اثر طبیعی ملی سبلان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب رسیده است امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم، بیشتر از گذشته به حفاظت از این مناطق بپردازیم.

او با اشاره به اینکه 7/9 درصد از مساحت استان جزو مناطق تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد اظهار داشت: وسعت مناطق حفاظت شده استان کمتر از میانگین کشوری است و حفاظت بهینه از این مناطق مستلزم بهره برداری اصولی و توجه به توان زیستی مناطق است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست اردبیل کنترل پروانه های چرای دام، پیشگیری و اطفا حریق، جلوگیری از تخریب و تصرف، جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز و اجرای برنامه های آموزشی را از اقدامات حفاظتی اداره کل در مناطق عنوان کرد.

جمشیدی گفت: تعمیر و تجهیز محیط بانی ها، تامین تجهیزات اطفا حریق و نصب تابلوهای هشدار دهنده از جمله اقدامات انجام گرفته در مناطق حفاظت شده استان است.

همچنین در این جلسه بر ممیزی دام در مراتع تاکید شد و از اداره ورزش و جوانان شهرستان مشگین شهر و هیات کوهنوردی این شهرستان نیز خواسته شد نسبت به ساماندهی حضور کوهنوردان در سبلان و مدیریت پسماند در این منطقه اقدام لازم را بعمل آورند.  

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`