موج
کدخبر : ۴۰۳۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403331

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد؛

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد به گرایش اوقاف به علم و فناوری اشاره کرد و گفت: باید از سوی نخبگان در حوزه های دانش بنیان، طرح‌هایی با توجیه اقتصادی و برای رشد و توسعه استان تعریف شود و با توجه به ظرفیت عالی موقوفات بتوانیم در جهت پیشرفت جامعه قدمی موثر برداشته و از ایده پردازان نخبه در حوزه های مختلف علمی حمایت شود.

 

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام حسین زارع زاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اجرای دقیق نیت واقفان تاکید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را که به عنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیک اندیش عمل کند.

 

وی از هزینه کرد 113 میلیارد ریال طی 7 ماه اخیر از عواید و درآمدهای موقوفات استان  خبر داد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار داشت: اجرای امینانه نیات، امانتداری موقوفات، جلوگیری از طمع‌ورزی به موقوفات و ترویج فرهنگ وقف با نیت‌های به روز از اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه میباشد.

وی  ادامه افزود: موقوفات استان دارای 700 نیت متفاوت در حوزه های مختلف میباشد که نیات مذهبی با بیش از 48 میلیارد ریال و نیات خیریه با بیش از 30  میلیارد ریال بیشترین سهم اجرای امینانه نیات موقوفات  را به خود اختصاص دادند.

زارع زاده با اشاره به اینکه حدود 60 درصد موقوفات استان یزد مرتبط با سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است، ‌افزود: در ماه محرم سال جاری مبلغی بالغ بر  چهار 40 میلیارد ریال از محل عواید موقوفات در برنامه‌های ‌مختلف هزینه شده است .

وی با توجه به اینکه حفظ و عین موقوفه در راس اجرای نیات موقوفات میبباشد گفت : بخشی از درآمد موقوفات  جهت احیاء و آبادانی رقبات موقوفات هزینه شده است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در پایان به گرایش اوقاف به علم و فناوری اشاره کرد و گفت: از سوی نخبگان در حوزه های دانش بنیان ، طرح‌هایی با توجیه اقتصادی و برای رشد و توسعه استان تعریف شود و با توجه به ظرفیت عالی موقوفات بتوانیم در جهت پیشرفت جامعه قدمی موثر برداشته و از ایده پردازان نخبه در حوزه های مختلف علمی حمایت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`