موج
کدخبر : ۴۰۳۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403257

الهام فیروزی:

زوج اردبیلی با استفاده از شیوه‌های نوین درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان بعد از ۳۱ سال زندگی مشترک صاحب فرزند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، الهام فیروزی ، پزشک معالج این زوج نابارور در حاشیه تولد این نوزاد گفت: درمان نازایی این زوج که مرد 60 سال و زن 50 سال دارد در دومین مرتبه استفاده از روش درمانی لقاح آزمایشگاهی(IVF)  با موفقیت همراه شد.

وی با اشاره به تولد فرزند دختر این زوج در روزهای اخیر تصریح کرد: با توجه به اینکه با بالا رفتن سن زوجه میزان موفقیت درمان کم می‌شود به همین خاطر روش درمانی به کار گرفته شده در بار دوم موفقیت‌آمیز بود.

متخصص زنان و زایمان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر نازایی‌ها با استفاده از روش‌های نوین قابل درمان است، یادآور شد: هم‌اکنون در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اردبیل از به‌روزترین تجهیزات و جدیدترین روش‌های درمانی و کمک باروری از جمله میکرواینجکشن (ICSI)، لقاح آزمایشگاهی (IVF)، انتقال جنین فریز شده، نگهداری جنین، اسپرم و تخمک، لقاح داخل رحمی (IUI) و همچنین انجام روش بلاستوسیت، لنفوسیت‌تراپی و PRP برای درمان شکست مکرر لانه‌گزینی برای درمان نازایی استفاده می‌شود.

فیروزی با اشاره به نقش سن و کنترل استرس در  موفقیت درمان ناباروری بیان کرد: زوج‌هایی که علاقه‌مند به فرزندآوری هستند با گذشت یک سال از ازدواج خود و در صورتی که از روش‌های ضدبارداری استفاده نکرده‌اند و صاحب فرزند نشده‌اند بهتر است برای بررسی بیشتر و رفع مشکل نازایی خود به مراکز معتبر درمانی مراجعه کنند.

وی از آمادگی مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان اردبیل برای کمک به رفع مشکل نازایی زوجین با بهره‌گیری از آخرین روش‌های درمانی و با استفاده از تجهیزات مدرن خبر داد.

پدر «دنیا» نیز با قدردانی از کادر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشکاهی اردبیل، صاحب فرزند شدن خود را مدیون عنایت خداوند و تلاش شبانه‌روزی کادر این مرکز دانست و از زوج‌های نابارور خواست از لطف الهی نا امید نشوند و برای رفع مشکل خود از روش‌های درمانی توصیه شده استفاده و تا حصول نتیجه مراحل درمانی خود را با صبر و دقت پیگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`