موج
کدخبر : ۴۰۳۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403169

عادل یعقوبی:

مدیر امور عشایری شهرستان سیروان از آغاز خرید دام حذفی و مازاد در بین عشایر منطقه خبر داد و گفت: در اولین روز کاری بیش از 245 راس دام حذفی از عشایر منطقه کارزان شهرستان سیروان خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، عادل یعقوبی مدیر امور عشایری شهرستان سیروان افزود: این طرح در کل شهرستان و در چند نقطه از جمله کارزان،سرتنگ ،حسن گاوداری و قاضی خان  انجام می شود  و 10 درصد از دام های حذفی عشایر که گله خود را پلاک گذاری نموده اند،اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح تا پایان خرید دام در شهرستان مستقر خواهد شد،اظهار داشت: عشایر منطقه صبور باشند و این طرح حتما در کل شهرستان اجرا خواهد شد و هیچگونه مشکلی برای خرید دام حذفی وجود نخواهد داشت.

مدیر امور عشایری شهرستان سیروان با بیان اینکه یک روز قبل از اکیپ خرید به منطقه به عشایر آن مناطق اطلاع رسانی لازم انجام می شود، تصریح کرد: قیمت هر کیلو میش مازاد حذفی 310 هزار ریال و بز مازاد حذفی 300 هزار ریال  می باشد.

یعقوبی با اشاره به اینکه بیش یک هزار خانوار عشایری در این شهرستان با جمیعتی دامی حدود 85 هزار راس وجود دارد،خاطرنشان کرد: قرار است در سه الی چهار نقطه شهرستان اکیپ خرید دام مستقر و 10  درصد از دام عشایری  که دام های خود پلاک کوبی کرده اند، خریداری شود و به ازای هر یک کیلو گرم دام تحویلی سه کیلو گرم جو یارانه ای به آن عشایر تخصیص داده شود.

مدیر امور عشایری شهرستان سیروان گفت: استقبال عشایر از این طرح بسیار خوب و رضایت بخش است و خواستار کمک مساعدت دولت بخصوص در تامین نهادهای دامی با توجه به شرایط خشکسالی وتسهیلات کم بهره  شد.

یعقوبی افزود:این طرح به اندازه پلاک کوبی وهویت گذاری که عشایر قبلا انجام داده اند تا آخرین دام حذفی یعنی همان 10 درصد در شهرستان ادامه خواهد داشت.

خرید دام سیروان 1

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`