موج
کدخبر : ۴۰۲۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402875

رئیس پلیس فتای استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتای استان گفت: پیام جعلی"مشترک گرامی برای باطل نشدن کد بن تخفیف خود فوری تماس بگیرید" دام مجرمان اینترنتی برای کلاهبرداری از شهروندان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری هستیم که با شگرد مهندسی اجتماعی کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت می‌کنند و اقدام به برداشت از حساب آنها می کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: کلاهبرداران با تطمیع کاربران برای گرفتن بن تخفیف کالا، به بهانه‌های واهی بعد از دریافت وجه دیگر پاسخگوی فرد نیستند و حتی ممکن است کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت کرده و با سرقت اطلاعات بانکی آنها، اقدام به کلاهبرداری کنند.

وی افزود: بن‌های تخفیفی در فروشگاه‌های معتبر فاقد ارزش ریالی بوده و حتی در صورت خرید کالا و دریافت بن تخفیف کالا ممکن است کالای خریداری شده ارسال نشود و یا در صورت ارسال، اجناس نامرغوب و با ارزش ریالی بسیار پایین‌تر از مبلغ دریافتی به مشتری تحویل داده می شود.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان خاطر نشان کرد: گزارشات و تماس‌های متعددی توسط شهروندان در خصوص کلاهبرداری از طریق پیام های جعلی و اغوا کننده به پلیس فتا واصل می‌شود، کاربران به هیچ وجه به پیامک‌هایی که منبع و مبنای آن مشخص نیست اعتماد نکنند و قبل از واریز هرگونه وجه، ضمن رویت کالا از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`