موج
کدخبر : ۴۰۲۶۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402675

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خبری عنوان کرد: در پی افزایش حجم آلاینده‌ها، کیفیت هوای کلانشهر مشهد روز ۲۸ مهر برای دومین روز پیاپی در وضعیت هشدار آلودگی قرار گرفت.

همتی همچنین در ادامه این خبر متذکر شد: میانگین کنونی کیفیت هوای مشهد ۱۱۳ ای.کیو.آی و نشانگر وضعیت هشدار به خاطر هوای آلوده است.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در ادامه افزود: کیفیت هوا در مناطق سجاد و ماشین‌ابزار مشهد سالم  است و همچنین کیفیت هوا در ۲۱ منطقه دیگر این شهر در وضعیت هشدار است.

وی مجدد با درخواست از شهرونددان گرامی تاکید کرد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

همتی در خاتمه تصریح کرد: قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`