موج
کدخبر : ۴۰۱۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401845

رییس مجلس ملی سوئیس در دیدار با استاندار یزد بیان کرد:

رییس مجلس ملی سوئیس در دیدار با مهران فاطمی استاندار یزد، بیان کرد: نگاه سیاسی باعث جدایی کشورها از یکدیگر می شود و با تغییر این نگاه می توان همه بن بست ها را رفع کرد.

ه گزارش خبرگزاری موج یزد، آندریاس آییبی رییس مجلس ملی سوئیس در دیدار با مهران فاطمی استاندار یزد، بیان کرد: نگاه سیاسی باعث جدایی کشورها از یکدیگر می شود و با تغییر این نگاه می توان همه بن بست ها را رفع کرد.

بازار ایران جالب و قشنگ است

رییس مجلس ملی سوئیس اظهارکرد: بازار ایران جالب و قشنگ است، انسان از تماشای آن لذت می برد، من  کشاورز، سهامدار و سیاستمدار هستم و بازارهای این کشور بسیار جالب است و همه اقشار به عرضه تولیدات خود  می پردازند.

فاطمی استاندار یزد در ادامه برای برگزاری دوره های آموزشی خدمات هتل داری و گردشگری و تبادل استاد و مدرس در این حوزه با توجه به تجربه ارزشمند و بالای سوئیس در این زمینه و همکاری با این کشور در حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی از جمله زیورآلات، کاربافی، دارایی بافی، سفال و سرامیک تزئینی اعلام آمادگی کرد.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد از جمعیت یزد را شهروندان  افغان تشکیل می دهند، افزود: ایران در چهار دهه اخیر پذیرای میلیون‌ها افغان بود و با توجه به تحول اخیر در این کشور این روند تشدید هم شد، لذا ما آماده همکاری در حوزه‌های بشر دوستانه به ویژه در حوزه آموزش و بهداشت مهاجران افغان هستیم.

سوئیس، بین پنج کشور برتر اعزام گردشگر به یزد

استاندار یزد با بیان اینکه سوئیس بین پنج کشور برتر در اعزام گردشگر به یزد قرار دارد، گفت: این استان آمادگی همکاری در حوزه گردشگری و تبادل گردشگر در قالب بسته های سفرهای گروهی با این کشور را دارد.

فاطمی با اشاره به ظرفیت‌های همکاری فرهنگی و شهری بین شهرهای یزد و سوئیس اضافه کرد: یزد آمادگی کامل برای برگزاری مراسم های مشترک با شهرهای سوئیس در قالب برگزاری شب های فرهنگی و خواهر خواندگی، عقد تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهرهای ژنو، بازل و لوزان سوئس  با توجه به مشابهت‌های فرهنگی، تاریخی و اقتصادی این شهرها را دارد.

مهران فاطمی ادامه داد: یزد یکی از قطب های نساجی کشور است و می تواند بخش هایی از تنوع پوشاک سوئیس را تامین کند همچنین توانمندی های زیادی در زمینه دانشگاهی ،علمی و فناوری و همچنین علوم ارتباطات وجود دارد و امکان تبادل علمی بین دانشگاه های ما و دانشگاه های خوب کشور سوئیس نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: یزدی ها معماری مناسب با اقلیم و کشاورزی متناسب با آن را به وجود آورده اند و نهایت استفاده را از کردند و به مهمان نوازی شهره هستند.

فاطمی اظهارکرد: اگر نگاه اخلاقی و فرهنگی بین کشورها برقرار شود بسیاری از مشکل ها رفع خواهد شد و یزدی ها همواره در همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان الهی و صلح و گفت وگو زبانزد هستند.

استاندار یزد گفت: تحریم های ناجوانمردانه باعث بروز مشکل هایی برای اقشار مختلف مردم ایران شد، اما هرگز باعث توقف روند شکوفایی کشور نشد و استعدادهای زیادی که در ایران وجود دارد که باعث شگفتی جهانیان شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`