موج
کدخبر : ۴۰۱۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401704

احمد روحی:

فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی بیان کرد: علت این موفقیت در برگزاری کارگاه‌های آموزش ترویجی برای ساکنین در حوزه‌ها، مردم محلی، دهیاران، شورا‌های اسلامی و همیاران طبیعت بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احمد روحی فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در خبری اظهار کرد: با هدف صیانت و حفظ و حراست از اراضی ملی و با تلاش‌های مجاهدانه جنگلبانان و نیرو‌های یگان حفاظت ادرات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها اقدامات مؤثری در کاهش تخریب و تصرف و سوء استفاده از اراضی ملی صورت گرفته است.

روحی در ادامه این خبر یادآور شد: در ۶ ماهه اول امسال ۱۷ فقره آتش سوزی در سطحی معادل ۴۳ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی استان را شاهد بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۸۸ درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: علت این موفقیت در برگزاری کارگاه‌های آموزش ترویجی برای ساکنین در حوزه‌ها، مردم محلی، دهیاران، شورا‌های اسلامی و همیاران طبیعت بوده است و باید برای ارتقاء سطح حفاظت و حراست از اراضی ملی فرهنگ سازی همراه با اطلاع رسانی انجام گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: ۱۷۵ فقره خلع ید و اعاده زمین‌های متصرفی به وضع سابق در سطح ۴۶۶ هکتار در ۶ ماهه اول امسال داشته ایم و این امر نیز نسبت به مدت مشابه از رشد ۵ درصدی برخوردار است و همچنین با هدف جلوگیری و پیشگیری از تخریب اراضی ملی ۵۱۴ فقره در مساحتی معادل ۹۲۱ هکتار پرونده تخلف تنظیم شده که در مقایسه با مدت مشابه نیز از رشد ۵ درصدی برخوردار است.

روحی در خاتمه متذکر شد: در مقایسه با مدت مشابه پارسال، کشف چوب آلات جنگلی تاغ و محصولات فرعی مرتع رشد ۳۶ درصدی، کشف و امحاء غیر مجاز ذغال رشد ۴۰۰ درصدی و خروج دام غیر مجاز از مراتع رشد ۳۵ درصدی را داراست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`